Centrale VENTAL System w Centrum Klima

Centrum Klima – wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – wprowadziła do oferty nowe centrale wentylacyjne VENTAL System. Wysokiej klasy urządzenia, gotowe do instalacji, oferowane są pod nową marką należącą do Centrum Klima. Szeroka gama wariantów central pozwala na ich zastosowanie w prawie każdym pomieszczeniu. Według szacunków poszerzone portfolio może przynieść spółce wzrost przychodów ze sprzedaży tej grupy produktowej o około 20% w skali roku.

Nowe centrale wentylacyjne VENTAL System gwarantują klientom oszczędność czasu, energii i kosztów eksploatacyjnych. Urządzenia oferowane przez Centrum Klima są w pełni skompletowane, a niektóre modele również zautomatyzowane – dzięki czemu wymagają jedynie instalacji.

Jedną z kluczowych zalet nowego produktu jest również atrakcyjna cena central. Koszt zakupu wybranych modeli jest niższy nawet o kilkanaście procent w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku. Rekuperatory z serii VENTAL System występują w 2 odmianach i – w zależności od rodzaju – pozwalają na odzysk ciepła w 60% lub 85%. Dzięki szerokiemu zakresowi wydatków 260-80000 m3/h centrale znajdują zastosowanie w większości pomieszczeń. Wszystkie modele z serii są już dostępne w sprzedaży, a najpopularniejsze z nich są do nabycia w siedzibie firmy.

„Konsekwentne poszerzanie asortymentu – dzięki wprowadzaniu do oferty nowych produktów oraz uruchamianiu nowych linii produkcyjnych – to jeden z kluczowych czynników rozwoju Centrum Klima. Centrale wentylacyjne pod własną marką – VENTAL System – to najnowsza propozycja spółki. Przewidujemy, że – dzięki poszerzeniu oferty – w ciągu kolejnych kwartałów zwiększymy obroty tą kategorią produktów o około 20%. Wierzę, że dzięki doskonałym parametrom technicznym nowych central w połączeniu z atrakcyjniejszą ceną osiągniemy wzrost sprzedaż naszych central umacniając pozycję Centrum Klima nie tylko na rynku polskim, ale również w Europie Zachodniej” – mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrale wentylacyjne VENTAL System są dostępne w punktach sprzedaży na terenie całej Polski. Ponadto, rynkami zbytu nowych urządzeń są już kraje Europy Zachodniej, a przede wszystkim producenci i dystrybutorzy z Niemiec i Szwajcarii. Szczegółowe informacje na temat nowych central VENTAL System dostępne są na http://www.centrumklima.pl/pl,produkty-wentylacja-klimatyzacja,19,centrale-wentylacyjne-i-rekuperacyjne.html

Wprowadzeniu central VENTAL na rynek towarzyszyło również uruchomienie własnej usługi serwisowej Centrum Klima. Podjęte działania znacznie przyspieszą procedury serwisowe czyniąc obsługę efektywniejszą.

Produkty oferowane przez Centrum Klima dostarczane są firmom instalacyjno-montażowym, deweloperom oraz podmiotom działającym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Centrum Klima zrealizowała projekty na rzecz prestiżowych i powszechnie znanych odbiorców, do których należą zarówno instytucje i obiekty użyteczności publicznej, centrale banków, jak również duże centra handlowe, hotele czy multipleksy, takie jak: PAN, Pałac Prezydencki, warszawskie Metro – Stacja Kabaty, Bank PKO BP, Nordea, Deutsche Bank, Alior Bank, Centrum handlowe Złote Tarasy (Warszawa), Manufaktura (Łódź), Tesco, Carrefour, Toyota Motor Poland, Sheraton (Kraków), Vistula czy też Procter&Gamble.

Najwyższą jakość urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych Centrum Klima potwierdza przyznany firmie certyfikat ISO 9001: 2000 w zakresie zarządzania projektem, produkcji, sprzedaży i instalacji klimatyzacji oraz wentylacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu