Przejdź do treści

Sportowe emocje w Akademii Nikona

Warsztaty z fotografii sportowej, prowadzone przez Adama Nurkiewicza i Przemka Wierzchowskiego, to nowa propozycja edukacyjna Akademii Nikona. W pierwszy weekend września (3-5.09) uczestnicy warsztatów przetestują sprzęt potrzebny do utrwalania sportowych wydarzeń oraz poznają specyfikę fotografowania poszczególnych dyscyplin w teorii i praktyce.

W piątek (3.09) planowane jest m.in. zwiedzanie Muzeum Sportu oraz ocena przyniesionych przez kursantów prac, a także wykład połączony z prezentacją najlepszych fotografii sportowych. Prowadzący podzielą się wiedzą i doświadczeniem związanymi nie tylko z fotografowaniem różnych dyscyplin – od piłki nożnej po sporty niszowe – ale także przedstawią dokumentację najważniejszych wydarzeń, jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata i Europy.

Drugiego dnia (4.09) będzie można zastosować wiedzę teoretyczną podczas zajęć praktycznych w trakcie wydarzenia sportowego. Wykonane fotografie zostaną omówione, a także poddane edycji w niedzielę (5.09). Warsztaty zakończą się dyskusją poświęconą specyfice pracy fotoreportera sportowego, tworzeniu własnego archiwum zdjęć oraz zaletom i wadom pracy w charakterze „wolnego strzelca” i dla agencji fotograficznej.

Warsztaty przeznaczone są dla miłośników sportu i fotografii sportowej, którzy potrafią obsługiwać własny aparat fotograficzny (lustrzankę) dowolnej marki.

źródło/autor: Walk&Talk