Thomas Cook i Amadeus zawarły pięcioletnią globalną umowę dystrybucyjną

Firma Amadeus, wiodący dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla globalnej branży turystycznej oraz Thomas Cook Group plc, jedna z czołowych grup turystycznych na świecie, poinformowały o przedłużeniu globalnej umowy dystrybucyjnej na kolejne pięć lat.

Objęcie umową pięciu nowych rynków – Indii, Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji – zwiększa do czternastu liczbę krajów, w których obie firmy ze sobą współpracują. Pełna lista obejmuje już Austrię, Belgię, Czechy, Egipt, Francję, Niemcy, Węgry, Holandię i Polskę. Proces migracji nowych rynków do systemu Amadeus ma potrwać do końca 2010 roku.

– Cieszymy się niezmiernie, że Thomas Cook, jedna z największych grup turystycznych na świecie, zdecydowała się przedłużyć i rozszerzyć współpracę z firmą Amadeus – komentuje Philippe Chérèque, wiceprezes firmy Amadeus ds. handlowych. – Dołączenie tak ważnych rynków jak Indie czy kraje skandynawskie świadczy o zaufaniu istniejącym pomiędzy obiema firmami.

– Jesteśmy pewni, że nasza współpraca z firmą Amadeus pomoże nam stać się wiodącym, niezależnym dostawcą usług turystycznych, a także utrzymać pozycję lidera w naszej dziedzinie. Cieszymy się bardzo z możliwości dalszego rozwijania współpracy z firmą Amadeus – mówi Manny Fontenla-Novoa, dyrektor Thomas Cook Group plc.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu