Sprzedaż na Facebook: eksperci przewidywali, IAI zrobiło

Eksperci od handlu internetowego zawsze podkreślają, aby być możliwie blisko swoich klientów. Facebook to obecnie najpopularniejsze miejsce w sieci. Sklepy internetowe, jeżeli chcą być blisko swoich klientów, muszą zaistnieć na tym portalu. IAI-Shop.com, wprowadzając sklepy na Facebooka, umożliwia im to już za 25 złotych miesięcznie.

Użytkownicy Facebooka to głównie młodzi, aktywni ludzie, którzy od lat korzystają z Internetu. Dla nich zakupy w sieci są czymś normalnym. Zdobycie ich jako klientów będzie dla każdego sklepu niezwykle cenne. Często takich ludzi określa się „osobnikami alfa” lub trendsetterami. Sklepy internetowe do tej pory wykorzystywały Facebooka jedynie do informowania o swojej ofercie. Jednak problemem zawsze było przełożenie fanów i „like’ów” na faktyczną sprzedaż. To rozwiązują sklepy na Facebook. Możliwość dokonywania zakupów bezpośrednio na serwisie społecznościowym, bez konieczności opuszczania strony, definiuje nowy rynek w całym e-handlu.

– To fascynujące brać udział w narodzinach kompletnie nowego rynku. Sprzedaż na serwisach społecznościowych może zrewolucjonizować handel, tak jak 10 lat temu zrobiły to aukcje internetowe. Potencjał, wynikający z popularności i użytkowników, już jest taki sam. Będziemy świadkami narodzin nowych pomysłów marketingowych, nowych sposobów pozyskiwania i komunikacji z klientem. Ten obszar e-handlu ciągle jest nieodkryty i czeka na zdobywców. – opowiada Paweł Fornalski, CEO IAI S.A.

Na rynku są dostępne proste aplikacje pozwalające prowadzić sprzedaż na Facebook. Jednak dopiero oferta IAI-Shop.com to prawdziwa integracja pozwalająca sprzedawać bez ograniczeń i w pełni wykorzystać mechanizmy Facebook.

Społeczność Facebook to ludzie nastawieni na nowości i najwyższą jakość. Aby zdobyć ich uznanie trzeba oferować nowinki technologiczne. Tworząc integracje IAI olbrzymią uwagę przyłożyła do wykorzystania opcji „lubię to!”, udostępniania („share”), komentarzy, i prywatnych wiadomości. W ten sposób sklep internetowy jest faktycznie zintegrowany z Facebook i wykorzystuje w pełni jego mechanizmy społecznościowe. Żadna inna aplikacja, na całym świecie, nie daje takich możliwości.

– Zastosowane rozwiązania w IAI-Shop.com są kompletnie nowatorskie nawet w ujęciu światowym, a nie tylko polskim. Nie oferujemy jako pierwsi sklepów na Facebook, ale dzięki temu mogliśmy się rozeznać w możliwościach i zrobić to lepiej od innych. Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości oferowane obecnie przez Facebook. – podsumowuje Paweł Fornalski, CEO IAI S.A.

Oprócz pełnego wykorzystania możliwości społecznościowych, IAI postawiło na brak ograniczeń. Sklep na Facebooku może oferować dowolną ilość towarów, mieć indywidualny wygląd i realizować każdą ilość zamówień. Dzięki sprawdzonemu mechanizmowi wielu sklepów w jednym panelu nie ma problemów z gospodarka magazynową, przenoszeniem oferty lub opisywaniem towarów.

Utrzymanie sklepu Facebook w IAI-Shop.com jest tanie. Od 1 sierpnia 2010 roku cena za instalację sklepu na Facebook to 249 złotych, a miesięczne utrzymanie to tylko 25 złotych.

To bardzo niewiele jak za olbrzymią promocję jaką daje ten serwis. Znajomi polecający swoim znajomym produkty z sklepu internetowego bardzo szybko przełożą się na realne obroty. Systemy powiadomień, komentarzy i wiadomości odpowiednio wykorzystane mogą przysporzyć sklepom nawet tysiące klientów – wylicza Paweł Fornalski

źródło/autor: IAI

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu