Polacy doceniają mieszkania „pod klucz”

Na dzisiejszym rynku mieszkań to klienci dyktują warunki. Jeszcze niedawno, konsumenci zniechęceni wizją samodzielnego wykończenia mieszkania, a rozczarowani wąską ofertą mieszkań pod klucz, jako rozsądną alternatywę wybierali kupno własnego M na rynku wtórnym. Ostatnio wersja „pod klucz” stało się coraz częściej wybieranym przez klientów rozwiązaniem.

Panująca od dawna w krajach Europy Zachodniej tendencja kupowania gotowych do wprowadzenia się mieszkań zyskuje coraz więcej na popularności także w Polsce. Nie można mówić jeszcze o modzie na opcję „pod klucz”, ale oferta wydaje się ostatnio znaczniej bardziej doceniana przez Polaków. Z czego to wynika? Przecież mieszkania „pod klucz” od dawna znajdowały się w ofercie większości developerów. Skąd zatem to nagłe zainteresowanie? Powodów obserwowanej tendencji dopatrywać możemy się z pewnością w naszym coraz szybszym i intensywniejszym stylu życia, a związku z tym rosnącej potrzebie na gotowe, oszczędzające czas i energię rozwiązania. Ponadto istotnym czynnikiem warunkującym jest rosnąca konkurencja, jak zawsze sprzyjająca nowym rozwiązaniom i ulepszaniu proponowanej klientom oferty.

Dotychczas wielu przyszłych właścicieli mieszkań, oferta „pod klucz” zniechęcała niezindywidualizowanymi rozwiązaniami, ograniczonymi możliwościami wyboru, obawą przed niską jakością oraz niewielką możliwością zaangażowania w przebieg prac. Na szczęście developerzy trafnie zinterpretowali obawy klientów, wychodząc naprzeciw ich potrzebom.

Zalety urządzonego M

Wersja pod klucz to oszczędność czasu i pieniędzy. Ostatnio modne zatrudnianie architekta wnętrz, to dobre rozwiązanie dla tych którzy mogą i chcą wydać trochę więcej pieniędzy. Wykańczając mieszkanie w ramach opcji „pod klucz”, mamy również do dyspozycji specjalistów od wnętrz, natomiast biura developerskie są w stanie zaproponować nam znacznie atrakcyjniejsze ceny. Dzisiejsze oferty gotowych wnętrz nie wiążą się już z ryzykiem mieszkania w identycznie wykończonych pomieszczeniach. Biura developerskie starają się maksymalnie zindywidualizować proponowane rozwiązania, pozostawiając spora dozę swobody klientowi, ograniczając swój udział do roli koordynatora, którego celem jest ułatwienie i przyspieszenie procesu wykończenia mieszkania – mówi Katarzyna Zielińska, specjalista ds. reklamy Marma Polskie Folie – inwestora „Osiedla z Gwiazdami”.

Atrakcyjne ceny w Warszawie

Jeszcze nie dawno dla wielu szukających własnego, ale gotowego M, interesującą alternatywą było kupno mieszkania na rynku wtórnym. Jednak jak szacują eksperci, zwłaszcza w okolicach Warszawy, koszt kupna wykończonego mieszkania jest sporo niższy niż w przypadku zakupu nowego mieszkania na rynku wtórnym (nie starszego niż 5 lat).

Jak to możliwe? Decydując się na własne M na rynku wtórnym, kupujący obowiązany do zapłaty 2% podatku od czynności cywilno-prawnych – dodaje Katarzyna Zielińska, specjalista ds. reklamy Marma Polskie Folie.

Należy, dodać iż opcje pod klucz są stosunkowo zróżnicowane, zarówno pod względem cen jak i oferowanych warunków. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję warto przejrzeć oferty co najmniej kilku biur developerskich.

źródło/autor: Marma Polskie Folie

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu