ORLEN uruchamia usługę Visa cash back na swoich stacjach możliwość wypłaty gotówki przy płaceniu kartą Visa za paliwo, zakupy i usługi w największej sieci stacji paliw w Polsce

Stacje PKN ORLEN rozpoczęły świadczenie usługi Visa cash back, znajdując się tym samym wśród ponad 22 tys. placówek detalicznych w Polsce oferujących tę usługę. Z wygodnej, bezpiecznej i oszczędzającej czas wypłaty gotówki w kasie przy okazji płacenia za paliwo czy zakupy debetową kartą Visa można już skorzystać na ponad 1330 stacjach ORLEN i Bliska należących do spółki PKN ORLEN. W najbliższych miesiącach planowane jest wdrożenie usługi Visa cash back na stacjach franczyzowych należących do sieci PKN ORLEN.

„Jesteśmy zadowoleni z udostępnienia usługi Visa cash back naszym klientom przed okresem wakacyjnym, gdy tak wielu posiadaczy kart Visa podróżuje i zatrzymuje się na stacjach sieci ORLEN i Bliska” stwierdził Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN. „Visa cash back jest dodatkową usługą i udogodnieniem dla licznej rzeszy posiadaczy debetowych kart Visa odwiedzających nasze stacje w celu zatankowania, zakupów w sklepie czy skorzystania z innych usług. Dzięki możliwości otrzymania do 200 zł w bezpiecznym miejscu przy płaceniu kartą klienci jeszcze chętniej odwiedzać będą stacje ORLEN i Bliska”.

Na stacjach ORLEN i Bliska oferujących tę usługę zostały umieszczone symbole Visa cash back – stacje zostały także wyposażone w bilonownice z logo Visa cash back.

Z usługi Visa cash back mogą korzystać posiadacze blisko 11 mln debetowych kart Visa wydanych w Polsce przez 12 instytucji. Są to w porządku alfabetycznym: Bank Zachodni WBK, BPS – Bank Polskiej Spółdzielczości, BRE Bank , Citi Handlowy, FM Bank, ING Bank Śląski, LUKAS Bank, mBank, MultiBank, PKO Bank Polski, SKOK oraz Volkswagen Bank Polska.

Usługa Visa cash back umożliwia wygodne, bezpieczne i oszczędzające czas wypłacanie jednorazowo do 200 zł w placówkach handlowo-usługowych – np. na stacjach paliw, w sklepach, supermarketach czy restauracjach podczas płacenia za codzienne zakupy debetową kartą Visa.

„Rozpoczęcie świadczenia usługi Visa cash back w największej sieci detalicznej stacji paliw ORLEN i Bliska zlokalizowanych w całym kraju oznacza znaczące rozszerzenie dostępności tej przydatnej usługi, także w mniejszych miastach i miejscowościach, gdzie bankomatów jest bardzo mało, albo w ogóle ich nie ma” – stwierdził Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce. „Jestem przekonany, że wielu klientów stacji PKN ORLEN doceni wygodny i bezpieczny dostęp do ciągle potrzebnej gotówki, a nowa usługa zachęci ich również do tego, by używali kart właśnie do płatności” – dodał Jakub Kiwior.

Placówki detaliczne oferujące gotówkę z kasy często są zlokalizowane w niewielkich miejscowościach, w których nie ma ani jednego bankomatu – natomiast w wielu z nich jest sklep spożywczy albo stacja paliw ORLEN lub Bliska oferujące dostęp do gotówki.

Z usługi Visa cash back można skorzystać niezależnie od kwoty zakupu opłacanego kartą – nie ma znaczenia, czy wyniesie ona 30 zł, czy 250 zł. Z tej formy wypłaty gotówki można przy tym korzystać wielokrotnie w ciągu dnia – za każdym razem, gdy płacimy debetową kartą Visa za zakupy w punktach oznaczonych logo Visa cash back.

Placówki handlowo-usługowe oferujące usługę Visa cash back można najłatwiej zlokalizować (na liście i na mapie Polski) dzięki regularnie aktualizowanej wyszukiwarce zamieszczonej na stronie www.visa.pl/cashback.

źródło/autor: Message House

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu