Wirtualna Polska „finger friendly”

WP dostosowała kluczowe serwisy mini.wp.pl do dotykowych ekranów telefonów komórkowych.

Wirtualna Polska ułatwiła przeglądanie Internetu posiadaczom telefonów z ekranami dotykowymi. Najpopularniejsze serwisy mini.wp.pl – Wiadomości, Facet, Kobieta, Tech i Biznes – zostały przystosowane do dużych, czytelnych wyświetlaczy tego rodzaju aparatów. Użytkownicy dedykowanej na komórki, specjalnej wersji portalu, mini.wp.pl, w łatwy i szybki sposób mogą korzystać z Sieci przez telefon, na dodatek płacąc mniej.

Wirtualna Polska jako pierwsza dostosowuje swoje serwisy mobilne do wszystkich dostępnych na polskim rynku telefonów z ekranami dotykowymi; typu „finger touch”. Zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na automatycznie rozpoznanie rodzaju telefonu i dostosowanie mini.wp.pl do wielkości posiadanego przez dany aparat ekranu.

Co ważne, wersja Wirtualnej Polski dedykowana na telefony komórkowe, dzięki lżejszej prezentacji, znacząco obniża koszty korzystania z Internetu.

Zależy nam, aby internauci posiadający telefony komórkowe typu „finger touch” mogli w swobodny sposób nawigować po mini.wp.pl. Dzięki wprowadzonym właśnie zmianom przeglądanie naszych serwisów na dużych, dotykowych ekranach typu iPhone, LG, HTC, Nokia czy Samsug jest proste i wygodne. – mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek – Liczba posiadaczy aparatów z dotykowymi wyświetlaczami systematycznie rośnie, dlatego dostosowujemy do tych urządzeń mobilną wersję portalu. To naturalna ewolucja; chcemy, aby korzystający z nowoczesnymi telefonów komórkowych mieli jak najłatwiejszy dostęp do naszych ‘m-serwisów’. Telefony z dotykowymi ekranami powoli wypierają wersje bezdotykowe i są popularne wśród młodych użytkowników w przedziale wieku 18-30 lat; właśnie do tej grupy osób chcemy trafić.

Nowe rozwiązanie w pierwszej kolejności zastosowano w witrynach Mini WP, które cieszą się dużą popularnością. Zmiany objęły więc serwisy z grupy Styl Życia (Kobieta, Facet, Erotyka), Wiadomości (Top, Polska, Świat, Galerie, Felietony), Biznes, Tech oraz stronę główną mini.wp.pl. W najbliższym czasie wszystkie mobilne serwisy Wirtualnej Polski będą w pełni dostosowane do ekranów dotykowych.

Równolegle rozwijana jest wersja mini.wp.pl dla telefonów z tradycyjnymi wyświetlaczami.

http://mini.wp.pl

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu