Portyjachty.pl – pierwsza kompleksowa żeglarska mapa Polski w serwisie Zagle.com.pl

Od 10 lat na łamach miesięcznika „Żagle” i w serwisie Zagle.com.pl jest prezentowany spis polskich portów, przystani i marin śródlądowych i morskich. Redakcja przyznaje im gwiazdki jakości oceniając wyposażenie, standard i liczbę świadczonych usług. W tym roku, na bazie zebranych doświadczeń i uaktualnionego spisu portów, wydawnictwo MURATOR S.A. oraz firma Bako uruchomiły wspólny projekt – żeglarski serwis internetowy Portyjachty.pl. Jest to zintegrowana z serwisem Zagle.com.pl, unikalna i jedyna w swoim rodzaju żeglarska mapa Polski, zawierająca informacje o ponad 300 portach, przystaniach i marinach. Portyjachty.pl to również kontakty do firm czarterowych, gospodarstw agroturystycznych, sklepów żeglarskich, stacji benzynowych, wypożyczalni kajaków, a nawet stoczni, warsztatów silnikowych, żaglowni czy szkutników znajdujących się w wybranej miejscowości lub na danym akwenie.

Serwis Portyjachty.pl jest bazą portów, przystani i marin. Umożliwia wyszukiwanie miejsc o pożądanym standardzie – slip, toalety, natryski, prąd na pomoście itp. oraz znajdujących się najbliżej i w odległości 10, 20, 30 km. Wybrana przystań wyświetla się w serwisie Google w postaci mapy, widoku z satelity i mapy terenowej – istnieje możliwość pokazania miejsca od strony jeziora, co jest bardzo pomocne przy nawigacji na nowym akwenie. Po wybraniu regionu lub tematu (przystanie, firmy czarterowe, sklepy, warsztaty szkutnicze), użytkownik otrzymuje bazę firm z danymi teleadresowymi, linkami do strony internetowej, zdjęciami lub filmem. W serwisie można zaplanować, a następnie wydrukować trasę przejazdu z dowolnego miejsca w Polsce do wybranego portu, na której są zaznaczone stacje benzynowe, bary, zajazdy, restauracje, pokoje do wynajęcia lub hotele. Można dowiedzieć się, która z firm czarterowych na danym akwenie dysponuje wolnymi jachtami, a w przypadku awarii jachtu czy łodzi motorowej za pomocą serwisu znaleźć najbliżej położony warsztat silnikowy, żaglownię czy szkutnik.

„Serwis Portyjachty.pl jest pierwszą tego typu bazą internetową na polskim rynku, zawierającą kompleksowe informacje o ważnych z punktu widzenia żeglujących miejscach i usługach. To wyjątkowy portal nie tylko dlatego, że jest bogatym źródłem wiedzy od wielu lat gromadzonej przez redakcję „Żagli” i w serwisie Zagle.com.pl. W bazie mogą zamieszczać informacje kolejne przystanie i ośrodki turystyczne, przez wielu jeszcze nieodkryte. Dzięki temu żeglarska mapa Polski Portyjachty.pl będzie z roku na rok coraz bogatsza” – mówi Waldemar Heflich, redaktor naczelny „Żagli”.

źródło/autor: MURATOR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu