Debiut amerykańskiego kapitału na NewConnect

Kontrolowana przez właścicieli grupy Aztec Washer Company firma Aztec International S.A. zadebiutuje 27 lipca 2010 r. na rynku NewConnect. Debiut poprzedziła emisja prywatna akcji, w której sprzedano papiery o wartości 1,5 mln zł.

23 lipca 2010 r. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zdecydował o dopuszczeniu do obrotu na NewConnect 3 123 000 akcji zwykłych na okaziciela poznańskiego producenta akcesoriów budowlanych. Aztec International S.A.

„Wejście na NewConnect to bardzo ważny etap w rozwoju naszej firmy. Dołączenie do prestiżowego grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie stanowi potwierdzenie naszej wiarygodności i silnej pozycji na rynku. Mamy również nadzieje, że dzięki obecności na GPW uda nam się zwiększyć rozpoznawalność i zainteresowaniea ofertą Aztec International. – mówi Marek Ciulis, Prezes Aztec International S.A.

Przed wejściem na NewConnect spółka pozyskała 1,5 mln zł. Pieniądze z prywatnej emisji  Aztec International S.A. przeznaczy na zwiększenie kapitału obrotowego, rozwój prowadzonej działalności operacyjnej oraz urozmaicenie oferowanego asortymentu produktowego. Firma zamierza również unowocześnić park maszynowy i nabyć nową linię technologiczną, która pozwoli na obniżenie kosztów produkcji. Już dziś spółka może się pochwalić świetnymi wynikami finansowymi. W 2009 r. udało się jej osiągnąć 7,74 mln zł przychodu co przełożyło się na 660 tys. zł zysku netto.

Zarząd Spółki wierzy, że w tym i kolejnych latach Firma będzie dynamicznie poprawiać swoje wyniki finansowe. Już dziś asortyment poznańskiej Spółki można znaleźć na większości rynków europejskich. Obecnie ponad 90 proc. sprzedaży firma realizuje poza granicami Polski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu