Udany debiut Stopklatki na NC

Stopklatka SA zanotowała udany debiut na rynku NewConnect. Kurs praw do akcji Stopklatki, spółki tworzącej internetowy portal filmowy, wzrósł podczas otwarcia o 19,56 proc. do 4,89 zł. Stopklatka jest 36. spółką, która powiększyła grono przedsiębiorstw rynku NC w 2010 roku.

Do obrotu wprowadzonych zostało 193.045 praw do akcji serii B spółki. Cena emisyjna wynosiła 4,09 zł. Łącznie spółka pozyskała w ofercie blisko 800 tys. zł, a środki te zostaną przeznaczone na rozbudowę funkcjonalności społecznościowych i rekomendacyjnych portalu Stopklatka.pl, co ma się przyczynić do dynamicznego wzrostu przychodów z reklamy. Ponadto spółka chce wprowadzić nową usługę VoD.

„Czeka nas fantastyczna przyszłość, mamy wielu przyjaciół, wielu sprzyjających ludzi, na każdym kroku przekonujemy się, że wszyscy chcą nam pomagać. Tworzymy wspólny sukces i mamy za co dziękować” – tak podsumował debiut na parkiecie alternatywnego rynku NewConnect Prezes Zarządu Stopklatka SA Adam Bortnik.

Podczas debiutu odbyło się uroczyste przekazanie symbolu spółki notowanej na NewConnect – statuetki Vivene oraz pamiątkowego dyplomu.

Stopklatka SA w ostatnim czasie zanotowała dwa ważne wydarzenia: weszła na giełdę pozyskując kapitał od inwestorów giełdowych oraz zmieniła inwestora strategicznego. „Był to czas intensywnych zmian i prac dla Stopklatki, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że wszystko tak się zgrało w czasie” – komentuje Adam Bortnik.

Autoryzowanym doradcą spółki jest Capital One Advisers.

źródło/autor: Stopklatka

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu