PlanetProfit – bezpieczny zysk na surowcach

W ofercie BNP Paribas Fortis dla klientów indywidualnych dostępny jest już nowy produkt strukturyzowany oparty o indeks surowcowy, który umożliwia zarabianie zarówno na wzrostach jak i na spadkach cen surowców.

PlanetProfit to produkt oparty o indeks surowcowy BNP Paribas Millenium Long Short Commodities 6% PLN ER. W skład indeksu wchodzi zdywersyfikowany koszyk 19 surowców, o najwyższym przewidywanym poziomie zwrotu (np. złoto, ropa naftowa, cukier). Cechuje go także niska korelacja między surowcami, co dodatkowo obniża stopień ryzyka. Indeks jest strategią globalnego inwestowania, której celem jest maksymalizowanie potencjalnego zysku przy z góry określonym poziomie ryzyka.

– PlanetProfit stwarza inwestorowi możliwość osiągania stabilnego zysku przy zachowaniu bezpieczeństwa inwestycji. Ponadto, ogranicza on poziom ryzyka dzięki mechanizmowi kontrolującemu poziom zmienności indeksu – mówi Tomasz Gomółka z Departamentu Rozwoju Oferty dla Klientów Indywidualnych w BNP Paribas Fortis.

PlanetProfit jest produktem strukturyzowanym w formie ubezpieczenia grupowego na życie i dożycie AXA Życie TU S.A. gwarantujący zwrot 100 proc. kapitału na koniec inwestycji oraz 100 proc. partycypacji we wzroście indeksu. Konstrukcja produktu pozwala na jego zakup bez opłaty wstępnej. Wypłata zysku, który zwolniony jest z podatku od zysków kapitałowych, zależna jest od zachowania się indeksu surowcowego. Inwestor ma także możliwość uzyskania dodatkowego zysku z odsetek od lokaty pomostowej oferowanej w okresie subskrypcji. Ponadto, PlanetProfit objęty jest ubezpieczeniem w całym okresie trwania inwestycji.

Czas trwania inwestycji to 3 lata. Minimalna wymagana kwota inwestycji wynosi 5000 zł. Subskrypcja na PlanetProfit potrwa do 6 sierpnia tego roku.

źródło/autor: Fortis Bank

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu