NetSprint i InternetCorp tworzą sieć kontekstową w Rumunii

NetSprint wdrożył swoje rozwiązanie nsContext, służące do zarządzania sprzedażą i emisją reklam PPC, w rumuńskiej firmie medialnej InternetCorp. Jest to jeden z wiodących niezależnych wydawców internetowych, do którego należy obecnie 12 znanych portali.

Rozwiązanie jest oparte na autorskiej platformie nsContext, stworzonej przez NetSprint w oparciu o wieloletnie doświadczenie, zdobyte podczas rozwijania największej polskiej sieci reklamy kontekstowej Adkontekst (zasięg 15,9 milionów polskich internautów, Megapanel PBI/Gemius). Projekt w Rumunii to już 7 wdrożenie nsContext zagranicą (po Danii, Norwegii, Litwie, Łotwie, Ukrainie i Bułgarii).

Wdrożone w Rumunii rozwiązanie umożliwia InternetCorp zarządzanie sprzedażą i emisją różnych formatów reklam kontekstowych w modelu PPC na należących do niej serwisach. System analizuje zawartość poszczególnych stron witryny i dobiera reklamy według poszczególnych słów kluczowych. W ramach stworzonej przez NetSprint platformy dla wydawcy dostępne są reklamy tekstowe, tekstowo-graficzne oraz intekstowe. Będą one emitowane na najważniejszych rumuńskich stronach internetowych, takich jak Wall-Street.ro (największy dziennik biznesowy online), Kudika.ro (2 pod względem odwiedzalności portal kobiecy), 9AM.ro, Garbo.ro, Yuppy.ro oraz Envy.ro.

„W odpowiedzi na wzrastający popyt na reklamy rozliczane w modelu PPC, najwięksi wydawcy oraz sieci internetowe w Rumunii podpisały w kwietniu 2010 porozumienie wyznaczające standardy w realizacji kampanii o charakterze direct response. Jesteśmy dumni, że wprowadzamy na rynek rumuński platformę nsContext, która jest jedynym zewnętrznym rozwiązaniem spełniającym te standardy. Zaawansowane algorytmy doboru kontekstowego używane przez ten system, oraz doświadczenie NetSprint zdobyte na rynkach Europy Środkowej I Wschodniej pomogą naszym klientom osiągnąć wyższe wskaźniki CTR i tym samym uzyskać lepsze efekty kampanii. Tym samym InternetCorp zdobędzie znaczący udział w rynku PPC, który jest jednym z kluczowych obszarów naszego rozwoju” – powiedział Mihai Seceleanu, CEO, InternetCorp.

“Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że nasze rozwiązanie docenił jeden z wiodących graczy na rumuńskim rynku internetowym. Połączenie doświadczenia InternetCorp zdobytego na macierzystym rynku wraz z naszą technologią i kompetencjami w reklamie PPC pozwoli nam zapewnić reklamodawcom jeszcze lepszą efektywność kampanii PPC” – powiedział Artur Banach, CEO, NetSprint.pl.

InternetCorp to jeden z wiodących niezależnych wydawców online w Rumunii, do którego należą największe portale biznesowe, informacyjne oraz kobiece. Firma powstała w 2005 roku i obecnie jest jednym z głównych graczy na rynku online w Rumunii, zarówno pod kątem zasięgu, jak również udziału w rynku reklamy internetowej. Należy do niej dwanaście popularnych portali i stron internetowych. InternetCorp ma również wyłączność na sprzedaż reklam w największym portal HR w Rumunii – eJobs.ro oraz w AdvocatNet.ro, największym rumuńskim portalu informacji prawnej.

źródło/autor: NetSprint.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu