INEA, wielkopolski operator telekomunikacyjny, wdraża rozwiązanie Motorola WiMAX

Motorola Inc. (NYSE: MOT) poinformowała, że firma INEA S.A. z Poznania, będąca dostawcą zintegrowanych usług telekomunikacyjnych, wdrożyła jej bezprzewodową sieć szerokopasmową Point-to-Multipoint 320 Wireless Broadband Access Network. Instalacja pozwoli wielkopolskiemu dostawcy na świadczenie usług dostępu do sieci Internet oraz VoIP zarówno klientom detalicznym, jak i biznesowym. Wdrożenie jest pierwszym etapem rozwoju bezprzewodowej sieci INEA. Do 2013 roku INEA planuje instalację 10 tysięcy abonenckich modułów dostępowych, a stacje bazowe zapewnią pokrycie sygnałem 70% terenu województwa wielkopolskiego.

INEA jest największym regionalnym operatorem telekomunikacyjnym w województwie wielkopolskim. Jej portfolio obejmuje nowoczesne zintegrowane usługi quadruple play (4-Play) – telewizję cyfrową w standardowej i wysokiej rozdzielczości, szerokopasmowy dostęp do internetu, a także usługi telefoniczne – telefonię stacjonarną i komórkową. Oferta operatora skierowana jest do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wdrożenie infrastruktury Motoroli to pierwszy element budowy sieci WiMAX.

„Zdecydowaliśmy się na infrastrukturę Motoroli, ponieważ jest ona kompaktowa, urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i niskim poborem mocy. Dodatkowo, dzięki prostym mechanizmom obsługi, zarządzania i instalacji, nie generują wysokich kosztów utrzymania. Zarówno na etapie pierwszych testów, jak i samego wdrożenia zespół Motoroli służył nam profesjonalnym wsparciem” – powiedział Eugeniusz Grzybek, Członek Zarządu ds. Techniki z firmy INEA.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że INEA wybrała nasze rozwiązanie. Technologia Motoroli pozwoli firmie na świadczenie usług telekomunikacyjnych na najwyższym poziomie. Jesteśmy też pod wrażeniem profesjonalizmu i rzetelności naszego partnera przy tym wdrożeniu – firmy Sprint Sp. z o.o. – wiodącego, polskiego integratora telekomunikacyjnego” – powiedziała Elwira Koszewska, Dyrektor Sprzedaży Regionalnej w regionie Europy Wschodniej działu Wireless Network Solution w firmie Motorola.

Motorola Point-to-Multipoint 320 Wireless Broadband Access Network to opłacalne cenowo, łatwe w instalacji, licencjonowane i stabilne bezprzewodowe rozwiązanie zapewniające dostęp do sieci szerokopasmowej w zastosowaniach zewnętrznych. Kompatybilność z WiMAX 802,16e zapewnia dostawcom usług, operatorom sieci korporacyjnych i instytucjom rządowym niezawodność przesyłu danych, komunikacji głosowej i łączności wideo. PMP 320 działa w licencjonowanych częstotliwościach od 3,3 do 3,4 GHz oraz od 3,4 do 3,8 GHz (włącznie z 3,5 GHz oraz 3,7 GHz).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu