Uzależnienie od komputera i Internetu

Komputer i Internet – przyzwyczailiśmy się do korzystania z udogodnień, jakie ze sobą niosą. Należy jednak pamiętać również o zagrożeniach, na które szczególnie narażone są nasze dzieci. Staramy się chronić je przed niebezpieczeństwami otaczającego świata: przed zagrożeniami, groźnymi sytuacjami, a także przed używkami.

Dlaczego więc nie patrzymy z niepokojem na malucha z wypiekami na twarzy grającego w brutalną grę lub godzinami rozmawiającego na chacie z nieznajomą nam osobą? Bądźmy rozsądni i ostrożni! Z pomocą książki wydawnictwa Hachette na pewno będzie nam dużo łatwiej!

„Uzależnienie od komputera i Internetu” to poradnik dla mądrych rodziców. Znajdą w nim oni odpowiedzi na pytania: czy kilka godzin dziennie przed komputerem to już uzależnienie czy tylko hobby?, jak zablokować strony pornograficzne i pełne przemocy?, dlaczego dziecko ucieka do świata Internetu i kiedy należy zareagować na niepokojące sygnały? Książka pomoże rodzicom świadomie podejść do zagadnienia komputera i Internetu w życiu dziecka, a także interweniować w sytuacjach niebezpiecznych. Co niezwykle ważne, poradnik zawiera testy, które umożliwiają rodzicom określić, które zachowania ich dzieci są niepokojące.

Poradnik został napisany językiem współczesnych nastolatków, dzięki czemu treść w nim zawarta doskonale trafi nie tylko do rodziców, ale również do najmłodszych użytkowników wirtualnego świata.

Autor: Paulina Chocholska, Małgorzata Osipczuk

Cena: 27,90 zł

Liczba stron: 184

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu