Urządzenie NETASQ wyróżnione w testach SC Magazine

Rozwiązanie NETASQ UTM U120 otrzymało najwyższą możliwą notę w teście przeprowadzonym na początku lipca przez SC Magazine. Redakcja tego znanego i cenionego przez profesjonalistów branży IT czasopisma bardzo wysoko oceniła m.in. łatwość wdrożenia i konfiguracji NETASQ U120 w sieci firmowej oraz atrakcyjną cenę rozwiązania.

SC Magazine prześwietlił NETASQ U120 niemal na wylot, zapoznając się dokładnie z oferowanymi przez urządzenie funkcjonalnościami firewalla, filtra URL, IPS, oraz ochrony antywirusowej i antyspamowej. Uwagę testujących przykuł m.in. unikatowy silnik ASQ, na którym bazuje IPS rozwiązań NETASQ, korzystający z kombinacji analizy heurystycznej, behawioralnej i ochrony zapewnianej przez sygnatury kontekstowe.

W ocenie SC Magazine rozwiązanie NETASQ jest proste w instalacji i konfiguracji oraz daje administratorowi ogromne możliwości kształtowania i kontroli polityk bezpieczeństwa w sieci firmowej. Dzięki olbrzymiej elastyczności wspomnianych polityk, możliwe jest m.in. zróżnicowanie restrykcyjności ochrony zapewnianej przez zaporę urządzenia NETASQ w zależności od dnia tygodnia, czy nawet od konkretnej godziny. Redakcja doceniła również bogatą dokumentację, poradniki dla użytkowników NETASQ na stronie internetowej producenta oraz wsparcie techniczne świadczone zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną.

W podsumowaniu SC Magazine podkreślił, że NETASQ U120 to solidny produkt w przystępnej cenie, oferujący ochronę proaktywną o bardzo rozbudowanych możliwościach konfiguracji. Rozwiązanie NETASQ nagrodzono najwyższą możliwą do uzyskania w testach SC Magazine oceną 5 gwiazdek.

SC Magazine to bardzo popularny w krajach anglojęzycznych miesięcznik o tematyce IT adresowany do profesjonalistów branży IT. Magazyn jest obecny na rynku od 1989 roku, a tym samym, jak podkreśla sam wydawca, jest to najdłużej wydawane czasopismo poświęcone bezpieczeństwu IT w Stanach Zjednoczonych. SC Magazine dostarcza informacji m.in. na temat rozwiązań informatycznych dostępnych na rynku, czy aktualnie obowiązujących uwarunkowań prawnych, mogących dotyczyć działów lub firm IT.

Recenzję NETASQ U120 można przeczytać na: http://www.scmagazineus.com/netasq-u120/review/3218/

źródło/autor: DAGMA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu