Trane Tracer ZN525 zapewnia ciche i komfortowe środowisko wewnątrz budynków oraz optymalną sprawność energetyczną

W związku z wprowadzaniem coraz bardziej rygorystycznych norm w zakresie energii, terminale wykorzystujące energooszczędną technologię komutowanych elektronicznie silników wentylatorów (EC) stają się coraz częściej stosowanym elementem układów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Dostępny obecnie sterownik Trane Tracer ZN525, w połączeniu z technologią silników wentylatorów EC, zapewnia optymalną energooszczędność, zwiększa komfort i eliminuje hałas związany z działaniem.

Sterownik Tracer ZN525 został opracowany, aby spełnić konkretne wymagania hoteli i budynków oraz uzyskał certyfikat zgodności LonMark dla regulatora temperatury wewnętrznej typu SCC 8501. Sterownik uruchamia odpowiednie terminale dystrybucji powietrza (fancoile) w celu precyzyjnego dostosowania wydajności chłodzenia i ogrzewania do zapotrzebowania w poszczególnych strefach lub pomieszczeniach budynku. Dzięki sterowaniu kaskadowemu opartemu na monitoringu temperatur w pomieszczeniu i temperatury powietrza wylotowego, konfiguracja ta pozwala zapobiec powstawaniu potencjalnych przeciągów zimnego lub ciepłego powietrza, zapewniając jeszcze wyższy poziom komfortu.

Sterownik umożliwia maksymalne wykorzystanie energooszczędnych fancoili z silnikami EC, poprzez optymalizację prędkości wentylatora oraz funkcję losowego uruchamiania, w celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię. Ograniczenie poboru energii przez nagrzewnice elektryczne pozwala uniknąć nadmiernego obciążenia w okresach szczytu, gdy stawki są najwyższe, co sprzyja dalszym oszczędnościom. Ponadto, mikrowyłącznik umieszczony w oknie umożliwia wyłączenie systemu ogrzewania/chłodzenia, kiedy okno jest otwarte.

Tracer ZN525 jest wyposażony w funkcję inteligentnego sterowania prędkością wentylatora i zaworów, która zmniejsza w istotny sposób poziom hałasu, udostępniając do 40 procent wydajności znamionowej przy niskich obrotach wentylatora. Sterownik umożliwia również cykliczne działanie wentylatora, powodując jego wyłączenie w przypadku, gdy temperatura strefowa osiągnie optymalny poziom komfortu.

“Komfort ma kluczowe znaczenie w przypadku hoteli i biur” – twierdzi Franck Biegalke, dyrektor produkcji zintegrowanych systemów stosowanych Trane na teren Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki. “Sterownik Tracer ZN525 jest ważnym elementem wysokowydajnego systemu komfortu pomieszczeń, ponieważ można go doskonale zintegrować z kompletnym Systemem Zarządzania Budynkiem (BMS).”

Aby skrócić czas potrzebny na oddanie urządzenia do użytku oraz zwiększyć jakość montażu, sterownik Tracer ZN525 może być fabrycznie zamontowany we wszystkich terminalach wody lodowej wyposażonych w komutowane elektronicznie silniki wentylatorów. Obejmuje to fancoile z silnikiem EC oraz kasetonowe, belki chłodzące i systemy chłodzenia sufitów. Tracer ZN525 steruje urządzeniami 2- lub 4-rurowymi, z elektrycznymi nagrzewnicami lub bez, i optymalizuje wydajność, dzięki siłownikom zaworów pływających lub termicznych. Sterownik Tracer ZN525 jest również oferowany do celów montażu w istniejącej instalacji.

Sterownik jest kompaktowym urządzeniem ze zintegrowanym zasilaniem 230Vac. Montaż na szynie DIN lub przy pomocy śrub, zdejmowane pasy terminala i narzędzie do konfiguracji zapewniają szybką i łatwą instalację.

Tracer ZN525 może stanowić część całkowicie zintegrowanego systemu komfortu Trane, w połączeniu ze sterownikami oświetlenia i rolet Tracer EXL i Tracer EXB. Sterownik ten jest również kompatybilny z gamą interfejsów naściennych Trane ZSM10, ZSM11 i ZSM31, łącznie z bezprzewodowym ZSM31-W.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu