Tanie zwiedzanie: Barcelona

Barcelona słusznie uznawana jest za jedno z najbardziej niesamowitych miast na świecie. Stolica Katalonii jest przyjazna turystom i wbrew pozorom, nie trzeba fortuny, by poznać uroki tego miasta – wiele atrakcji Barcelony jest dostępnych za darmo.

Barcelona za darmo

Od 2009 roku Barcelona dofinansowuje wstęp do państwowych muzeów w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – z niedzielnego wstępu skorzystało już miliony turystów. Wiele hiszpańskich i barcelońskich muzeów jest dostępnych za darmo nie tylko w niedziele, ale także w inne dni. Muzea, które można zwiedzać bez opłat to m.in.: muzeum sztuki współczesnej Metronom, muzeum na pokładzie zabytkowego szkunera Santa Eulàlia, Centre d’Art Santa Monica, Fundació Foto Colectania, Daurel Fran Fundació, Brossa Joan Fundació, Muzeum de Carrossess Funebres, Palau de La Virreina, Palau Robert.

Jednak muzea to nie wszystko – w Barcelonie bez wydawania pieniędzy można zobaczyć i doświadczyć znacznie więcej. Darmowymi atrakcjami miasta można zapełnić plan zwiedzania na kilka dni. Nawet wycieczka samym śladem wyjątkowej sztuki Antonio Gaudiego, która odcisnęła trwałe piętno w wizerunku i atmosferze Barcelony mogłaby zająć cały weekend.

Wizytówkę Barcelony, unikalną świątynię Sagrada Familia projektu Gaudiego, można za darmo podziwiać i fotografować ze wszystkich stron, tylko wstęp do jej wnętrza jest płatny. Darmowe jest także zwiedzanie innej z pereł Barcelony – Parku Gruell autorstwa Gaudiego. To niesamowite, baśniowe miejsce w centrum miasta, łączące tereny zielone ze śmiałą architekturą, pozostawia po sobie wrażenia bezcenne i…zupełnie bezpłatne.

W Barcelonie za darmo zwiedzisz również m.in.: słynną, kolorową ulicę La Rambla i Reail, bazar La Boqueria, wzgórza Montjuic (wraz z zamkiem Montjuic) oraz Tibidabo – najwyższe w okolicy Barcelony (z widokiem na panoramę miasta), magiczną fontannę, Mirador de Colón – kolumnę wzniesioną na cześć Kolumba, w okolicach portu, Barrio Gótico – dzielnicę gotycką z wąskimi uliczkami i pięknymi kamienicami, rozciągającą się wokół katedry, kościoły (Najświętszego Serca na Tibidabo, Santa Maria del Mar, Santa Maria del Pi, bazylika La Merce), park de la Ciutadella, barcelońską plażę…

Tanie loty do Barcelony

Warto wygospodarować trochę wolnego czasu nawet na krótki, weekendowy pobyt w stolicy Katalonii. Tym bardziej, że tanich biletów lotniczych do Barcelony nie brakuje.

Należy jednak pamiętać o jednej zasadzie: żeby latać tanio, trzeba rezerwować bilet z przynajmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem. W tej chwili najtańsze są loty bilety na loty w październiku. Z Katowic można polecieć do Barcelony już za 190 zł w obie strony liniami Ryanair, z bagażem podręcznym (termin: 24-29 października).

W tej samej cenie są też bilety z Gdańska, również Ryanairem, choć w tym wypadku w grę wchodzi niespełna 3-dniowy pobyt w mieście (18-21 października). Nieco droższe są połączenie z Poznania. Za lot Ryanairem w dwie strony, np. w terminie 4-8 października zapłacimy 260 zł. Dobre promocje szybko się jednak kończą, więc zarezerwuj swój bilet do Barcelony już dzisiaj.

Aby wyszukać najtańsze połączenia do Barcelony, skorzystaj z porównywarki cen, oferowanej przez Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl.

Ceny połączeń podane w tekście pochodzą z bazy Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl, mają one charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

źródło/autor: ArtWeb Media

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu