Pomundialowa gorączka w WP

Tym, którym po Mundialu mało jeszcze sportowych emocji, Wirtualna Polska proponuje aplikacyjną grę MMO Football Superstars (www.footballsuperstars.wp.pl), która umożliwia wcielenie się w gwiazdę piłki nożnej i rozgrywanie pasjonujących meczy.

Football Superstars jest doskonałą pozycją przede wszystkim dla tych, dla których piłka nożna jest prawdziwą pasją. To największa piłkarska gra typu multiplayer na świecie, pozwalająca internautom na udział w sparingach, rozgrywkach ligowych i turniejach z drużynami z całego świata. Użytkownik rozpoczyna zabawę jako gracz „podwórkowy”, a jego zadaniem jest pięcie się po szczeblach piłkarskiej kariery. Z każdym kolejnym meczem czy treningiem otrzymuje punkty doświadczenia i nowe umiejętności. Umożliwiają mu one piłkarski awans i udział w coraz ważniejszych i lepiej punktowanych spotkaniach oraz grę w coraz lepszych klubach piłkarskich.

O Football Superstars mówi się, że to najbardziej realistyczna gra piłkarska MMO, jaką kiedykolwiek zaprojektowano – mówi Michał Szymczak, specjalista ds. produktów WP. – Co warte podkreślenia, to nie tylko jedyna pozycja o takiej tematyce umożliwiająca sterowanie swoim zawodnikiem, ale też jedyna, w której gracze mogą bezpośrednio kontaktować się chociażby podczas meczu. Wierzymy, że zwłaszcza teraz, tuż po Mundialu, zyska sobie ona wśród użytkowników WP grono prawdziwych fanów.

Football Superstars to połączenie managera z grą MMO. Użytkownicy mają możliwość rozgrywania między sobą meczy, mogą m.in. wybijać auty, rzuty rożne, strzelać bramki – jednym słowem poruszają postacią tak, jak w grach RPG. Zawodnik, poprzez szkolenie swojego piłkarza, otrzymuje punkty, np. za dobrą grę, podania i, co oczywiste, gole. Może wcielić się zarówno w piłkarza, jak i w trenera i rozbudowywać postać według własnego pomysłu. Wraz ze wzrostem umiejętności, uzyskuje coraz więcej możliwości, co sprawia, że gra robi się jeszcze ciekawsza. Z czasem ma możliwość założenia własnej drużyny, albo otrzymuje zaproszenie od innej.

Gra opiera się w dużej mierze na interakcji z innymi użytkownikami. Prócz wspólnych rozgrywek, zawodnicy mogą porozumiewać się za pomocą chata, a rozmowę prowadzi się w dowolnym języku. Często jest to język polski, bo drugą najpopularniejszą grupę stanowią Polacy.

Football Superstars jest pozycją darmową, ale umożliwia także zakup gadżetów sportowych dla zawodnika, np. butów, koszulek, specjalnych treningów fizycznych czy technicznych. Zarówno sprzęt jak i treningi zwiększają technikę i umiejętności piłkarza, przez co jeszcze szybciej zdobywa on kolejne etapy.

http://footballsuperstars.wp.pl

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu