Multimedialna stacja nawigacyjna INE-S900R One Look Navi

Wielofunkcyjne rozwiązanie nawigacyjno-multimedialne posiadające nowy unikalny interfejs, który w znacznym stopniu ułatwia obsługę urządzenia.

Horn Distribution S.A., wyłączny dystrybutor marki Alpine w Polsce wprowadza na rynek niepowtarzalny i ekscytujący produkt: stację nawigacyjno-multimedialną INE-S900R ONE LOOK NAVI. Stacja INE-S900R posiada interfejs, który pozwala kierowcom wyświetlać na ekranie dane generowane przez dwie wybrane przez nich aplikacje. Dzięki temu, kierowcy mogą widzieć na ekranie wyświetlacza dokładnie to, co chcą, w zależności od sytuacji na drodze. Ten wyjątkowo łatwy w obsłudze interfejs umożliwia łączenie zaawansowanych właściwości nawigacyjnych urządzeń Alpine z użytkowaniem telefonu Bluetooth, zastosowaniem kamery cofania i wielu innych opcji. „Bardzo się cieszymy, że możemy wprowadzić na rynek produkt posiadający wyjątkowy interfejs i właściwości. Jesteśmy pewni, że reakcja klientów na bardzo wygodny w użytkowaniu interfejs ONE LOOK NAVI będzie pozytywna. Ponadto, zapewniamy doskonałą integrację stacji pod względem elektrycznym i mechanicznym z wieloma modelami samochodów wyposażonymi w różnorodne systemy zdalnego sterowania z kierownicy pojazdu i interfejsy fabrycznego wyświetlacza. Zapewniamy również coraz szerszy asortyment zestawów instalacyjnych dostosowanych do określonych modeli pojazdów”, powiedział Ingmar Heck, Kierownik Sprzedaży i Marketingu firmy Alpine Electronics Europe.

Obsługa systemu One Look

Stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R daje możliwość wyboru następujących widoków ekranowych: trybu pełnoekranowego lub trybu wykorzystującego ekran główny i ekrany boczne. Tryb dzielonego ekranu daje użytkownikowi możliwość jednoczesnego oglądania wymaganych informacji na dwóch przejrzystych ekranach (głównym i bocznym) i umożliwia pełne dostosowanie parametrów ekranów do indywidualnych wymagań.

Użytkownik decyduje najpierw o tym, co powinno być pokazywane na ekranie głównym (przykładowo, mapa nawigacyjna), a następnie dokonuje wyboru spośród wielu możliwości konfiguracji ekranu bocznego, takich jak: drugi ekran nawigacji 2D lub 3D, wyświetlanie informacji dotyczących każdej piosenki odtwarzanej z iPoda, wyświetlanie komunikatów o przychodzących połączeniach telefonicznych, zegar, etc.

Kolejną, wspaniałą i nowatorską cechą stacji nawigacyjno-multimedialnej ONE LOOK NAVI jest możliwość przełączania informacji pokazywanych na ekranie głównym i na ekranie bocznym. Przykładowo, kiedy prowadzisz samochód w mieście, ustaw wyświetlanie mapy nawigacyjnej na ekranie głównym. Z kolei, kiedy jesteś na autostradzie, przełącz źródło muzyki na ekran główny lub pokaż na nim ekran odtwarzania z iPoda. Oczywiście, możesz wybierać całkowicie różne ekrany boczne w dowolnym czasie.

System nawigacyjny to tylko początek tego, co oferuje Ci stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R. Stacja ta stanowi centrum rozrywki w Twoim samochodzie dzięki temu, że posiada wbudowany odtwarzacz CD/DVD (kompatybilny z MP3/DivX/WMA/AAC), tuner AM/FM, przyłącze USB dla urządzeń iPod/iPhone lub pamięci USB oraz wejście AUX na przednim panelu umożliwiające odtwarzanie utworów muzycznych i filmów z przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. Użytkownicy mają również możliwość dodania innych opcji oferowanych przez firmę Alpine, takich jak analogowy tuner TV lub tuner DVB-T TV (do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej) lub nawet zaawansowany interfejs video USB, zapewniający jeszcze więcej możliwości odtwarzania z nośników USB. Sterowanie tymi wszystkimi urządzeniami jest proste dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego i łatwego w obsłudze interfejsu.

Nawigacja z wykorzystaniem systemu One Look

Stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R wykorzystuje zarówno czujnik żyroskopowy jak i informacje pochodzące z czujnika prędkości samochodu w celu zapewnienia stałej dokładności pozycjonowania. Nawet w przypadku tymczasowego zaniku sygnału GPS, na przykład w tunelach lub w obszarach o gęstej zabudowie wysokościowej, system utrzymuje swoją wysoką dokładność.

Uruchomienie systemu następuje o wiele szybciej niż w przypadku systemów oferowanych przez innych producentów, a obliczanie trasy wykonywane jest w tempie wręcz ekspresowym: przykładowo, wykonanie obliczenia dla trasy o długości 1600km zajmuje mniej niż 6 sekund. Dla porównania, systemy oferowane przez konkurentów potrzebują zwykle jednej minuty na wykonanie takiej operacji.

Co najważniejsze, interfejs stacji nawigacyjno-multimedialnej Alpine ONE LOOK NAVI umożliwia jednoczesne wyświetlanie dużej ilości przydatnych informacji z wykorzystaniem ekranu głównego i ekranu bocznego, który zapewnia wiele opcji wyświetlania różnorodnych danych. Użytkownik ma możliwość jednoczesnego wyświetlania dwóch map, na przykład, mapy w powiększeniu na ekranie głównym oraz niepowiększonej mapy na ekranie bocznym, przedstawiającej bardziej ogólny obraz. Innymi opcjami systemu są: zaawansowany tryb TMC, który umożliwia kierowcom szybkie przeglądanie przydatnych informacji o zakłóceniach występujących w ruchu drogowym, jak również pozwala im na wybranie nowej trasy za pomocą jednego przycisku; tryb autostradowy, który wyświetla szczegółowe informacje, takie jak dane dotyczące najbliższych miejsc obsługi podróżnych; opcja importowania osobistych POI (punktów użyteczności publicznej) z programu Google Maps i z internetowych baz punktów użyteczności publicznej; pełny przegląd trasy po jej obliczeniu oraz inne opcje. Alpine oferuje oprogramowanie nawigacyjne zawierające mapy sieci drogowej w 35 krajach oraz nawigacyjne komunikaty głosowe w 18 językach.

Bezpieczeństwo użytkowania systemu One Look

Firma Alpine sprawia, że prowadzenie samochodu jest nie tylko przyjemniejsze i łatwiejsze, lecz również bezpiecziejsze. Stacja nawigacyjno-multimedialna One Look wykorzystuje najnowsze technologie dla zapewnienia bezpieczeństwa jazdy podczas korzystania z jej funkcji.

Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia kierowcy bezpieczne odbieranie połączeń telefonicznych bez konieczności trzymania telefonu w dłoni. Moduł jest kompatybilny z większością najnowszych telefonów komórkowych wyposażonych w technologię Bluetooth, takich jak Apple iPhone 3GS, Nokia N97 i N95 8G, HTC Hero i Touch Diamond, Samsung S8000 Jet i Sony Ericsson XPERIA X1 oraz wiele innych.

Użytkownicy mogą jednym dotknięciem aktywować przeglądanie wszystkich swoich kontaktów oraz wykonywać połączenia telefoniczne z książki telefonicznej. Jeżeli chcesz wprowadzić numer, na ekranie pojawia się 10-cio klawiszowy blok klawiszy, który umożliwia wprowadzanie numerów.

Kiedy otrzymywane jest połączenie, na ekranie bocznym automatycznie pojawia się specjalne okienko Bluetooth, w którym wyświetlane jest nazwisko osoby dzwoniącej oraz umieszczone są przyciski umożliwiające odebranie lub odrzucenie połączenia. Ekran boczny nie nakłada się na mapę nawigacyjną lub na inne informacje wyświetlane na ekranie głównym, jak ma to miejsce w przypadku innych systemów.

Kierowanie pojazdem jest bezpieczniejsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu kamery cofania Alpine HCE-C107D, która umożliwia kierowcy kontrolowanie widoku za samochodem podczas parkowania lub wykonywania wszelkiego rodzaju trudnych manewrów. Dla zapewnienia jeszcze większej wygody kierowania pojazdem, na ekranie wyświetlane są kolorowe słupki (zielone, żółte i czerwone), które pozwalają ocenić odległość pojazdu od ścian i innych przedmiotów. Słupki mogą być odpowiednio dopasowane do samochodu. Jeszcze większe bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu można uzyskać poprzez zastosowanie zestawu kamery tylnej Multi-View i kamery przedniej (HCE-C200F).

Doskonałe dopasowanie systemu ONE LOOK NAVI do pojazdu

Firma Alpine oferuje rozwiązania dla określonych modeli samochodów mające zapewnić doskonałe dopasowanie systemu INE-S900R do szerokiej gamy pojazdów. Oferujemy szeroki asortyment paneli montażowych dla określonych modeli samochodów. Panele te pasują doskonale do tablic rozdzielczych o różnorodnych wymiarach i kształtach, oferowanych przez różnych producentów samochodów. W dalszym ciągu będziemy oferowali kolejne zestawy integracyjne, które ułatwiają klientom zbudowanie w samochodzie systemu nawigacyjno-multimedialnego o estetycznym i atrakcyjnym wyglądzie. Dodatkowo, firma Alpine oferuje wiele interfejsów dla istniejących układów zdalnego sterowania z kierownicy samochodu i wyświetlaczy informacyjnych pojazdu w celu uzyskania bezpośredniego połączenia typu plug-and-play umożliwiającego wyświetlanie danych na temat muzyki lub obrazu video odtwarzanego z urządzenia iPod oraz wyświetlanie identyfikatora osoby dzwoniącej/numeru telefonu, itd. Użytkownicy mają również możliwość ustawiania tapet na pulpicie urządzenia i dopasowywania koloru tła ekranu do oświetlenia tablicy rozdzielczej pojazdu. W celu zabezpieczenia przed kradzieżą istnieje możliwość definiowania kodu bezpieczeństwa, który musi być wprowadzany po odłączeniu i ponownym podłączeniu urządzenia.

Zapraszamy na stronę internetową www.alpine.com.pl w celu uzyskania dalszych informacji na temat tego i innych produktów firmy Alpine.

źródło/autor: Horn Distribution

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu