Kamery IQeye w ofercie FEN

Konsorcjum FEN podpisało umowę dystrybucyjną z firmą IQinVision. Jej efektem jest rozszerzenie oferty dystrybutora o megapikselowe, sieciowe kamery IQeye.

IQinVision od 1998 roku produkuje najwyższej jakości kamery IP o wysokich rozdzielczościach pod marką IQeye. Firma jako pierwsza wprowadziła sieciowe kamery megapikselowe i HDTV, które wielokrotnie otrzymywały prestiżowe nagrody i wyróżnienia branżowe. Kamery IQeye wyróżniają się doskonałą jakością obrazu oraz stabilną i niezawodną pracą, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Ze względu na wysokie parametry, urządzenia IQinVision są wykorzystywane w wielu lokalizacjach, zwłaszcza takich, w których niezbędne jest precyzyjne odwzorowanie monitorowanego obszaru – np. w systemach monitoringu miejskiego, szkołach, sklepach, kasynach, bankach i wielu innych.

Znakomita jakość obrazu w kamerach IQeye uzyskiwana jest dzięki przetwornikom, które gwarantują rozdzielczość nawet do 5 Mpx. Dodatkowo, w kamerach zastosowano technologię Lightgrabber, która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazu także przy słabym oświetleniu. Urządzenia wyposażone zostały w slot na kartę SDHC, co umożliwia nagrywanie obrazu bezpośrednio w kamerze. Istotną zaletą modeli IQeye jest także fakt, iż mogą współpracować z większością dostępnych na rynku urządzeń NVR (Network Video Recorder) lub oprogramowaniem do zarządzania zawartością wideo – np. QNAP, Koukam, GeoVision czy Alnet Systems.

„Rynek systemów monitoringu wizyjnego zmienia się w ostatnim okresie bardzo dynamicznie. Widać zdecydowany wzrost zainteresowania rozwiązaniami opierającymi się o protokół IP, które zapewniają więcej funkcji i możliwości w porównaniu do analogowych odpowiedników. Wyraźnie rosną wymagania odnośnie jakości obrazu. W wielu wdrożeniach zapewnienie wysokiej rozdzielczości jest czynnikiem decydującym o realizacji projektu, dlatego coraz większą popularnością cieszą się kamery megapikselowe. Klienci oczekują także coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań – takich jak: inteligentna analiza obrazu czy efektywna archiwizacja – które umożliwiają optymalizację dużych systemów monitoringu oraz wspomagają ich funkcjonowanie. To właśnie dlatego staramy się stale poszerzać portfolio naszych produktów, dbając o kompleksowość oferty, która pozwala zbudować zróżnicowane systemy monitorujące, w zależności od potrzeb. Temu celowi służy nawiązywanie współpracy z kolejnymi producentami – umowa z IqinVision, a także niedawno podpisane z March Networks i GeoVision Inc” – podkreśla Anna Twardowska, Monitoring IP Product Manager w Konsorcjum FEN.

Konsorcjum FEN zapewni sprzedawanym kamerom IQeye szerokie i zróżnicowane wsparcie. Obejmuje ono zarówno działania marketingowe, jak i techniczne – bezpłatne szkolenia, konsultacje handlowe i doradztwo oraz pełny serwis gwarancyjny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu