Dzienniki „Polska” wśród TOP 25 najczęściej pobieranych bezpłatnych aplikacji newsowych na iPhone

Już ponad 7000 pobrań odnotowały bezpłatne aplikacje na iPhone ośmiu dzienników ukazujących się pod marką „Polska”. Aplikacje gazet Polskapresse, od czerwcu autoryzowane przez firmę Apple, znajdują się wśród TOP 25 najczęściej pobieranych bezpłatnych aplikacji newsowych.

Polskapresse jest pierwszym wydawnictwem w Polsce oferującym darmową aplikację iPhone dla dzienników regionalnych. W czerwcu br. Polskapresse uruchomiła nowe darmowe funkcjonalności dla czytelników dzienników ukazujących się pod marką „Polska”: „Dziennika Bałtyckiego”, „Dziennika Łódzkiego”, „Dziennika Zachodniego”, „Gazety Krakowskiej”, „Gazety Wrocławskiej”, „Głosu Wielkopolskiego”, „Kuriera Lubelskiego” i „Polski Metropolii Warszawskiej”. Każdy dziennik oferuje pięć kanałów informacyjnych: Fakty, Opinie, Sport, Pieniądze i Kultura.

Program działa w trybie poziomym i pionowym i jest kompatybilny z wersjami iPhone’a, iPoda Touch i iPada od wersji 3.1 oraz późniejszymi. Na iPadzie można obejrzeć wersję rozszerzoną z iPhone’a. Aplikacje można ściągać ze stron intnetowych dzienników. Twórcą funkcjonalności jest spółka GratkaTechnologie należąca do Grupy Polskapresse.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu