Przejdź do treści

Producent z sektora zaawansowanych technologii Beijer Electronics wybiera IFS Applications

Beijer Electronics – wiodący dostawca zaawansowanych technologii z dziedziny automatyki przemysłowej i rozwiązań transmisji danych – wybrał IFS Applications w celu udoskonalenia i standaryzacji procesów biznesowych Grupy. Umowa obejmuje licencje na oprogramowanie i usługi, a jej łączna wartość wynosi 11,4 mln szwedzkich koron.

IFS wdroży w firmie Beijer Electronics rozwiązanie IFS Applications dla sektora zaawansowanych technologii. Pierwszy etap projektu już się rozpoczął, a tymczasem firma Beijer Electronics zdecydowała się wdrożyć system w ramach całej grupy. Rozwiązanie obejmuje komponenty IFS Applications dotyczące finansów, dystrybucji, produkcji, zarządzania kontaktami z klientami (CRM), zarządzania dokumentami i projektami oraz e-biznesu.

Firma Beijer Electronics wybrała IFS Applications po zbadaniu rynku pod kątem dostępności elastycznych, przyjaznych użytkownikowi i skalowalnych aplikacji biznesowych, które mogłyby wesprzeć plany rozwoju firmy. System zostanie wdrożony etapami i stanie się wspólną platformą obsługującą firmowe procesy.

„Mamy duże plany w zakresie organicznego wzrostu, geograficznej ekspansji i opracowywania produktów odpowiadających potrzebom rynku. Aby osiągnąć te cele w sposób kontrolowany i efektywny, potrzebujemy nowoczesnej platformy biznesowej, z której będzie korzystała cała nasza grupa” – powiedział Fredrik Jönsson, dyrektor generalny Beijer Electronics. „Oczekujemy, że wiedza firmy IFS na temat najlepszych praktyk branżowych pomoże polepszyć jakość i wydajność naszych procesów biznesowych i zapewni stabilny wzrost”.

„Skupienie uwagi na wybranych branżach jest kluczem, który pozwala nam oferować najwyższej klasy rozwiązania branżowe klientom z całego świata” – powiedział Glenn Arnesen, dyrektor zarządzający IFS Scandinavia. „Decyzja firmy Beijer Electronics potwierdza słuszność naszej strategii i wzmacnia naszą pozycję wiodącego, globalnego dostawcy rozwiązań dla sektora zaawansowanych technologii”.

Firma IFS planuje zakończyć projekt w drugim kwartale 2011 r.

Sektor zaawansowanych technologii jest dla IFS jednym z docelowych sektorów. IFS oferuje branżowe rozwiązania dla przedsiębiorstw z sektora sprzętu elektronicznego, części elektronicznych i półprzewodników. Rozwiązania te wspierają wszystkie procesy biznesowe – od projektowania i produkcji mieszanej po wsparcie posprzedażowe i zarządzanie gwarancjami. Do klientów IFS z sektora zaawansowanych technologii należą takie firmy, jak Rockwell Automation, NEC Philips Unified Solutions, NEC, Eltek, PartnerTech, Kitron, maxon motor i Olympus Optical.