Ponad 100 000 użytkowników systemu Inwestor online autorstwa Comarch w DM BZ WBK

Jak informuje Dom Maklerski BZ WBK, system Inwestor online, autorstwa Comarch, doczekał się ponad 100 tysięcy użytkowników.

– Jak na polskie warunki taka liczba inwestorów to duże osiągnięcie. Staramy się regularnie rozbudowywać narzędzia i poszerzać funkcjonalność systemu Inwestor online. W I kwartale 2010 roku wprowadziliśmy istotne zmiany w zakresie informacyjno-analitycznym – mówi Dariusz Włodarczyk, zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju DM BZ WBK.

– Dom Maklerski BZ WBK od początku stawiał wysokie wymagania odnośnie narzędzi udostępnianych swoim klientom. Wierzymy, że nasz system był jednym z elementów wspierających rozwój biznesu Domu Maklerskiego i przyczynił się do wzrostu liczby internetowych użytkowników usług maklerskich. Przed nami kolejne wyzwania związane z obsługą rosnącej liczby zleceń, wprowadzeniem automatycznych systemów transakcyjnych oraz zwiększeniem otwartości domów i biur maklerskich w zakresie komunikacji i handlu na rynkach zagranicznych – komentuje Grzegorz Prosowicz, Business Development Manager, Comarch SA.

System Inwestor online autorstwa Comarch był jednym z pierwszych rozwiązań na polskim rynku, który umożliwiał dostęp do rachunku inwestycyjnego oraz składanie zleceń przez Internet. W 1999 roku został wdrożony w Domu Maklerskim BZ WBK. Systematycznie udoskonalany i rozwijany, Inwestor online jest dzisiaj wiodącym tego typu narzędziem na rynku, umożliwiającym inwestowanie na giełdach, analizę rynku i kursów poszczególnych spółek, podgląd rachunku inwestycyjnego w czasie rzeczywistym oraz składanie zleceń przez urządzenia mobilne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu