Przejdź do treści

Panasonic Lumix DMC-FZ45 – dwadzieścia cztery razy bliżej

Nowy aparat Panasonic Lumix z kultowej serii FZ z 24-krotnym powiększeniem optycznym i funkcją nagrywania filmów HD, idealny do aktywnego, kreatywnego fotografowania i filmowania

Panasonic z przyjemnością przedstawia nowy 14,1-megapikselowy aparat Lumix DMC-FZ45 z popularnej serii FZ, który łączy potężny, 24-krotny zoom i opcje kreatywne, w tym możliwość ręcznych ustawień, niezwykle cenioną przez bardziej zaawansowanych fotografów. Nowo opracowany obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT w aparacie DMC-FZ45 zwiększa zakres długości ogniskowej z 27 do 25 mm przy ustawieniu szerokokątnym, a maksymalne przybliżenie z 18x do 24x, przez co aparat jest jeszcze bardziej wszechstronny, niż model DMC-FZ35*. Nowy procesor obrazu Venus Engine HD II zapewnia wysoką jakość obrazu zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów HD. Najszybszy w branży autofokus i krótki czas rozruchu gwarantują błyskawiczną reakcję aparatu FZ45, pozwalając wykorzystać nawet najbardziej ulotną okazję do zrobienia zdjęcia.

Ręczne sterowanie aparatem F45 jest jeszcze łatwiejsze za sprawą nowego pokrętła wyboru opcji. Przycisk ustawiania ostrości pozwala szybko wyregulować aparat zgodnie z warunkami fotografowania. Użytkownik może wyrazić swoje intencje nie tylko podczas fotografowania, ale również kręcenia filmów, wykorzystując szereg opcji, w tym tryby Creative Movie oraz My Color.

Tryb iA (inteligentny automatyczny) – charakterystyczna cecha aparatów LUMIX – obejmuje POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), który oferuje dwukrotnie skuteczniejsze tłumienie drgań w porównaniu z konwencjonalnymi systemami stabilizacji. Drżenie ręki, które występuje podczas naciskania spustu migawki albo podczas robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki, jest efektywnie kompensowane przez POWER O.I.S., zapewniając nieporuszone zdjęcia nawet w dużych zbliżeniach. Tryb iA jest dostępny również w trybie filmowania. Automatycznie wybiera najodpowiedniejszy tryb tematyczny i pomaga skorygować problemy z drżeniem ręki, ostrością i jasnością, tym samym pozwalając na rejestrowanie doskonałych zdjęć i filmów.

Duży, 3-calowy, inteligentny ekran LCD o rozdzielczości 230 000 punktów zapewnia dobrą widoczność zarówno podczas fotografowania, jak i odtwarzania. Pomimo wyjątkowej wydajności aparat DMC-FZ45 cechuje się długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym i pozwala zrobić nawet 580 zdjęć po jednym naładowaniu baterii (według standardów CIPA).

DMC-FZ45, który rejestruje zdjęcia i filmy wysokiej jakości, cechuje się bardzo krótkim czasem reakcji i oferuje duży zakres ogniskowych, od ultraszerokiego kąta 25 mm do teleobiektywowego zoomu 24x, to jedyny w swoim rodzaju cyfrowy aparat kompaktowy z funkcjami, które usatysfakcjonują każdego fotografa, od nowicjusza do zaawansowanego amatora.

*Odpowiednik zakresu ogniskowych 25 – 600 mm w aparatach na film 35 mm