Przejdź do treści

Panasonic Lumix DMC-FX700 – istota elegancji w Full HD

Aparat DMC-FX700 z bardzo jasnym, 24-milimetrowym, ultraszerokokątnym obiektywem F2,2 LEICA DC VARIO-SUMMICRON* i funkcją rejestrowania filmów wysokiej rozdzielczości (Full HD 1920×1080 w formacie AVCHD)

Panasonic przedstawia nowy, stylowy aparat DMC-FX700 z popularnej serii LUMIX FX, który oferuje wiele zaawansowanych funkcji w smukłej, stylowej obudowie. DMC-FX700 to aparat hybrydowy, który umożliwia rejestrowanie filmów Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli w formacie AVCHD. 14,1-megapikselowy model DMC-FX700 jest również wyposażony w bardzo jasny, 24-milimetrowy, ultraszerokokątny obiektyw F2,2 LEICA DC VARIO-SUMMICRON z 5-krotnym powiększeniem optycznym, który zwiększa wszechstronność aparatu, pozwalając zarówno na fotografowanie dynamicznych krajobrazów, jak i poruszających się obiektów w słabym świetle, na przykład we wnętrzach lub w nocy.

Inteligentny tryb iA, charakterystyczna cecha aparatów LUMIX, teraz obejmuje innowacyjną funkcję Motion Deblur** oraz inteligentny tryb seryjny. Tryb Motion Deblur uzyskano poprzez ulepszenie wykrywania ruchu (inteligentna kontrola ISO) oraz sterowania jasnością (inteligentna ekspozycja) w celu osiągnięcia jak najwyższej szybkości migawki. W połączeniu z niezwykłą jasnością obiektywu oraz funkcją POWER O.I.S. (optyczną stabilizacją obrazu) zapobiega rozmywaniu obrazu spowodowanego drżeniem ręki czy też ruchem fotografowanego obiektu. Nowy inteligentny tryb seryjny określa częstotliwość rejestrowania klatek podczas fotografowania ciągłego na podstawie ruchu obiektu. Aby włączyć stabilizację POWER O.I.S., rozpoznawanie twarzy, wykrywanie twarzy, śledzenie autofokusu, inteligentną kontrolę ISO, inteligentny selektor scen i inteligentną ekspozycję, wystarczy uaktywnić tryb iA, co pozwala każdemu użytkownikowi robić doskonałe zdjęcia z niezwykłą łatwością.

Aby uzyskać dużą szybkość i dokładność obróbki obrazu, zastosowano nową matrycę i nowy procesor obrazu. Nowa, 14,1-megapikselowa matryca MOS zapewnia dużą szybkość fotografowania ciągłego i rejestrowanie filmów Full HD z wysoką rozdzielczością i czułością.

Nowy procesor Venus Engine FHD gwarantuje wysoką jakość obrazu zarówno podczas rejestrowania zdjęć, jak i filmów. Wykorzystuje też technologię inteligentnej rozdzielczości, optymalizując przetwarzanie sygnału w zależności od obszaru zdjęcia, aby zapewnić naturalną klarowność i dużą szczegółowość całego obrazu. 5-krotne powiększenie optyczne* można zwiększyć do 6,5-krotnego za pomocą funkcji inteligentnego zoomu, która wykorzystuje technologię inteligentnej rozdzielczości, aby zachować wysoką jakość obrazu nawet przy powiększeniu cyfrowym. Szybki autofokus i krótki czas rozruchu gwarantują błyskawiczną reakcję aparatu DMC-FX700, pozwalając wykorzystać nawet najbardziej ulotną okazję do zrobienia zdjęcia.

Duży, 3-calowy inteligentny ekran LCD oferuje pełne sterowanie dotykowe i wyraźny obraz zarówno podczas fotografowania, jak i wyświetlania zdjęć. Pozwala nie tylko wybrać parametry z menu lub ustawić ostrość na wybranym obiekcie, ale również zwolnić migawkę. Aby zapewnić pełną swobodę twórczą, dostępne są tryby A/S/M, które umożliwiają ustawienie szybkości migawki i przesłony w sposób najlepiej oddający intencje fotografa.

Pomimo kompaktowych rozmiarów stylowy aparat DMC-FX700 oferuje wiele sposobów utrwalania wspomnień nie tylko na zdjęciach, ale również na wysokiej jakości filmach — z wyjątkową łatwością obsługi.

*Odpowiednik zakresu ogniskowych 24 – 120 mm w aparatach na film 35 mm

**Rozmiar zdjęcia może zostać zmniejszony.