Korzystanie ze sprawdzonych i polecanych sklepów oraz analiza komentarzy na forach internetowych gwarancją bezpiecznych zakupów w Internecie

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal JakKupować.pl, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas zakupów w sieci, Polacy korzystają ze sprawdzonych i polecanych sklepów internetowych oraz śledzą komentarze na forach internetowych dotyczące portali zakupowych.

W badaniu przeprowadzonym przez Jakkupować.pl w lipcu br. wzięło udział ponad 100 internautów, którzy odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem zakupów w Internecie. Z ankiety wynika, że 58,6% ankietowanych internautów uważa, że zakupy za pośrednictwem Internetu są równie bezpieczne, co zakupy w tradycyjnych sklepach.

Jako największą obawę dotyczącą zakupów w sieci respondenci zidentyfikowali nie wysłanie zakupionego towaru po dokonaniu zapłaty (38%) oraz wysłanie gorszej jakości towaru, niż ten, za jaki zapłacili (28,3% ankietowanych). Jak wynika z badania, tylko 3,5% ankietowanych obawia się ściągnięcia zbyt dużej kwoty z ich karty kredytowej.

W ankiecie zapytano również o to, co Polacy najczęściej kupują w sieci. Okazało się, że najchętniej kupujemy za pośrednictwem Internetu książki, płyty oraz gry (prawie 42%). Natomiast do nabywania sprzętu RTV i AGD przez Internet przyznało się 20,3% respondentów. Z badania wynika, że jedynie 0,8% respondentów kupiło przez Internet samochód lub akcesoria samochodowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu