Kino Polska TV planuje dalsze inwestycje w Stopklatkę

Kino Polska TV Sp. z o.o., właściciel kanału telewizyjny Kino Polska planuje dalsze inwestycje w spółkę Stopklatka S.A.

Obecnie Kino Polska TV posiada 49,95% udziałów w Stopklatce należących wcześniej do spółki NET INTERNET.

Zgodnie z umową zawartą 31 maja 2010 roku Kino Polska TV ma docelowo objąć pakiet 1 271 000 akcji serii A, stanowiących ponad 72% kapitału zakładowego spółki oraz tyle samo głosów na Walnym Zgromadzeniu. Przeniesienie akcji ma się zakończyć 5 grudnia 2010 roku.

„Nie wykluczamy, że objęcie ostatniego pakietu może nastąpić wcześniej. Rozważamy także wykupienie części akcji notowanych obecnie na NewConnect. Nie zależy nam przy tym, by kupować po niższej cenie. Jesteśmy głęboko zaangażowani w transakcję z NET INTERNET, a cena drobnego pakietu, jaki możemy pozyskać z giełdy nie jest istotna; ważniejsze jest budowanie wartości spółki” wyjaśnia Bogusław Kisielewski, Dyrektor Generalny Kino Polska TV.

Kino Polska jest obecnie najpopularniejszym w kraju kanałem filmowym, koncentrującym się na promocji kina polskiego. Jest dostępny na wszystkich platformach cyfrowych i u większości operatorów kablowych; jest także jedynym dystrybutorem na terenie Polski kanału Filmbox i pakietu kanałów Filmbox Premium. W styczniu 2010 roku, telewizja Kino Polska znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu oglądalności kanałów filmowych; jest również laureatem telewizyjnego Oskara – nagrody Hotbird 2005 w kategorii „kanał filmowy” oraz nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 2007 w kategorii „Program telewizyjny” za całokształt.

Kino Polska TV od roku 2007 jest częścią Grupy Mediowej SPI.

„Inwestycja w Stopklatkę pozwoli nam na realizację planów głębszego wejścia w internet, jako kolejny obszar naszej aktywności. Zdecydowaliśmy się zainwestować w renomowany portal zamiast budować ten segment swojej grupy samodzielnie. Stopklatka.pl wyrobiła już sobie zaufanie użytkowników i dziennikarzy, rozwija funkcje społecznościowe i rekomendacyjne. Wykorzystanie tak dużego potencjału pozwoli nam w krótkim czasie dotrzeć do szerokiego grona nowych odbiorców” komentuje Bogusław Kisielewski.

W połowie sierpnia 2010 roku Kino Polska TV zamierza przedstawić szczegółową strategię działań ze spółką Stopklatka SA, która 12 lipca zadebiutowała na NewConnect. Autoryzowanym Doradcą spółki jest Capital One Advisers.

Źródło: Kino Polska TV Sp. z o.o.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu