II Krakow Summer Animation Days – świętem światowej i polskiej animacji

Już 23 lipca rozpocznie się drugi plenerowy przegląd najlepszych światowych i polskich animacji: Krakow Summer Animation Days. Czterodniowa impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Rotunda i Grupę Manta, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.

Przygotowywany po raz drugi Krakow Summer Animation Days to cztery dni projekcji najlepszych filmów animowanych z całego Świata. Pierwsza edycja przeglądu zgromadziła ponad 6000 widzów. Liczymy na równie duże zainteresowanie i frekwencję w tym roku – mówi Szymon Pasaj, dyrektor przeglądu.

Krakowski gospodarz imprezy – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima gościć będzie festiwale z Chin i Brazylii. Nie zabraknie także pełnometrażowych filmów animowanych z USA, Czech i Estoni – dodaje Pasaj.

W trakcie 4 wieczorów imprezy – począwszy od 23 lipca – zaprezentowane zostaną animacje wyróżnione na największych festiwalach animacji Świata w latach 2004-2009. Widzowie będą mogli zobaczyć laureatów m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, festiwalu Anima Mundi czy chińskiego festiwalu CICDAF – The China International Animation and Digital Arts.

Krakow Summer Animation Days to coś więcej niż pokazy animacji: to próba wprowadzenia widza w wyimaginowany świat pełen doskonałych efektów specjalnych i niepowtarzalnych walorów artystycznych. W programie znalazły się zarówno animacje klasyczne jak i komputerowe, wycinanki, wyszywanki oraz animacje lalkowe. Wyraźnie widoczna jest też odmienność kulturowa odzwierciedlająca się w dziełach pochodzących z tak różnych krajów jak Estonia, Chiny, Brazylia, Czechy czy też Japonia – komentuje Dominik Górka, Dyrektor kreatywny w Grupie Manta.

Zapraszam na Mały Rynek w dniach od 23-26 lipca. Podczas czterech wieczorów KSAD współczesna technika animacyjna zostanie wkomponowana w ponadczasową architekturę starego Krakowa – dodaje Górka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu