Helikoptery S-70i BLACK HAWK wyprodukowane w PZL Mielec trafią do Arabii Saudyjskiej

Sikorsky Aircraft Corp. ogłosił, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Królestwa Arabii Saudyjskiej zostało odbiorcą nowego śmigłowca S-70i BLACK HAWK. MSW Królestwa Arabii Saudyjskiej podpisało umowę na dostawę trzech najnowszych modeli z popularnej serii BLACK HAWK produkowanych w PZL Mielec z opcją na dostawę 12 kolejnych śmigłowców. Sikorsky Aircraft jest spółką zależną United Technologies Corp.

Dostawa pierwszego śmigłowca jest planowana na początek 2011 roku. Śmigłowiec będzie wykorzystywany do transportu, ochrony granic i innych misji.

„Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić rozpoczęcie sprzedaży śmigłowca S-70i BLACK HAWK naszemu cennemu klientowi, jakim jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Arabii Saudyjskiej. Śmigłowiec S-70i kontynuuje historię legendarnego helikoptera BLACK HAWK zapewniając bezpieczny i niezawodny transport dla sił zbrojnych na całym świecie”, powiedział Mike Ambrose, wiceprezes ds. międzynarodowych programów sił zbrojnych w Sikorsky. „Firma Sikorsky ma długą i szczytną historię współpracy z Królestwem Arabii Saudyjskiej, a S-70i to kolejny ekscytujący rozdział w naszych stosunkach. Oczekujemy również pogłębienia współpracy w nadchodzących latach”.

Nowy śmigłowiec S-70i BLACK HAWK został zaprojektowany z myślą o rynkach międzynarodowych. Śmigłowiec wykorzystuje najnowszą technologię i zaawansowane rozwiązania, m.in. w pełni zintegrowany cyfrowy kokpit z podwójnym cyfrowym systemem automatycznej kontroli lotu. Posiada również system aktywnej kontroli wibracji, dzięki któremu lot śmigłowca jest płynniejszy. Podwójny system GPS/INS z cyfrowymi mapami zapewnia dokładną i niezbędną nawigację w najbardziej wymagających środowiskach taktycznych. Klienci na całym świecie skorzystają z nowoczesnych, solidnych konfiguracji śmigłowca oraz z interoperacyjności z istniejącą światową flotą śmigłowców BLACK HAWK firmy Sikorsky .

„Nowy międzynarodowy wariant S-70i wykorzystuje globalny łańcuch dostaw i jest pierwszym śmigłowcem BLACK HAWK zbudowanym w Europie” – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes PZL Mielec. „To właśnie PZL Mielec w Polsce zostały ustanowione centrum programu S-70i dla klientów międzynarodowych. Pierwszy udany lot śmigłowca S-70i wyprodukowanego w mieleckiej fabryce miał miejsce 1 lipca br. w należącym do firmy Sikorsky, Development Flight Center w West Palm Beach na Florydzie”.

Sikorsky Aircraft Corporation, z siedzibą w Stratford, Connecticut, USA, jest światowym liderem w zakresie projektowania, wytwarzania i obsługi śmigłowców. United Technologies Corp. z siedzibą w Hartford, Connecticut, USA, oferuje szeroką gamę produktów hi-tech oraz usług pomocniczych dla przemysłu lotniczego i branży budowlanej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu