Eurosystem sprzeda akcje za 1-1,5 mln zł

Eurosystem – spółka specjalizująca się w projektach związanych z telekomunikacja przewodową i bezprzewodową oraz usługami geodezyjnymi – wejdzie na NewConnect jeszcze przed końcem br. Przed debiutem spółka przeprowadzi emisję akcji o wartości od 1 do 1,5 mln zł. Funkcję Oferującego podczas emisji pełnił będzie Wrocławski Dom Maklerski S.A., zaś Autoryzowanym Doradcą został CEE Capital sp. z o.o.

– „Eurosystem to kolejna firma o stabilnej sytuacji rynkowej i dobrym potencjale wzrostu, którą przedstawiamy inwestorom. Jest to zgodne z naszą filozofią maksymalnego ograniczania ryzyka inwestycyjnego i oferowania akcji coraz lepszych emitentow. Warto zauważyć, że Eurosystem to firma obecna na rynku od prawie dwudziestu lat i działająca w ciągle rosnącym segmencie infrastruktury dla telekomunikacji. Uważamy, że w związku z posiadaną pozycją rynkową i doświadczeniem, może być ciekawą propozycją dla inwestorów szukających inwestycji w stabilne spółki. Jesli chodzi o samą emisję akcji, planowana jest po zakończeniu przekształcenia w spółkę akcyjną – szacujemy, że private placement może odbyć się w IV kwartale br.” – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

EUROSYSTEM Sp. z o. o. od prawie dwudziestu lat specjalizuje się w pracach projektowych związanych z rozwojem telekomunikacji przewodowej i bezprzewodowej. Świadczy także usługi geodezyjne przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

– „Specjalizujemy się w realizacji projektów dla telekomunikacji zarówno przewodowej jak i bezprzewodowej. To działalność w której potrzeba jest specjalistyczna wiedza, ale również odpowiednie kapitały. Posiadamy jedno i drugie, jednak dzięki emisji akcji chcemy wyraźnie zwiększyć skalę naszej działalności, dzięki możliwości realizacji większej ilości zadań inwestycyjnych jednocześnie. To będzie miało niebagatelny wpływ na naszą pozycję konkurencyjną u dużych operatorów telekomunikacyjnych, z ktorymi pracujemy. W konsekwencji zaś na naszych wynikach finansowych. O szczegółach emisji, tj. o przeznaczeniu środków oraz o prognozach finansowych związanych z ich wykorzystaniem będziemy informować już po przekształceniu w spółke akcyjną. Naszą intencją jest, aby cały proces związany z emisją akcji oraz debiutem na NewConnect został zrealizowany jeszcze w 2010 roku. – mówi Krzysztof T. Grębowicz, Prezes Zarządu Eurosystem sp. z o.o.

W segmencie telekomunikacyjnym klientami Eurosystem sp. z o.o. są m.in. główni operatorzy telefonii komórkowej, dla których spółka pozyskuje lokalizacje dla stacji bazowych, projektuje wszystkie rodzaje stacji bazowych telefonii komórkowej, buduje zamknięte skończone obiekty a także instaluje na nich systemy antenowe.

źródło/autor: Wrocławski Dom Maklerski

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu