Dolcan podsumowuje pierwsze półrocze 2010

Stołeczny deweloper Dolcan podsumował 6 miesięcy swojej działalności w 2010 roku. W pierwszym półroczu nabywców znalazło łącznie 281 mieszkań z oferty spółki. Dodatkowo, deweloper pozyskał już klientów na 10% mieszkań, które powstają w ramach inwestycji Aleja Krakowska, nowego kompleksu realizowanego na granicy warszawskich dzielnic – Ochoty i Włoch.

Spośród znajdujących się w ofercie firmy lokali, największym zainteresowaniem odbiorców cieszyły się warianty 2-pokojowe o powierzchni od 40 do 50 metrów kwadratowych, a także 3 – pokojowe o wielkości 50-60 mkw.  Najlepiej sprzedawały się mieszkania w ramach zlokalizowanej w podwarszawskich Ząbkach inwestycji Osiedle Powstańców oraz na Osiedlu Grabskiego w Lublinie i Osiedlu Tęczowym w Warszawie.

W pierwszym półroczu 2010 roku do naszych klientów należały głównie młode małżeństwa, w wielu przypadkach kwalifikujące do się rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Niewiele mniejsza grupa odbiorców była zainteresowana zakupem lokali jedynie pod ich późniejszy wynajem. Spotkaliśmy się również z sytuacjami, kiedy to osoby starsze kupowały mieszkania dla swoich dzieci lub wnuków, aczkolwiek ten wariant był relatywnie najrzadziej spotykany – mówi Anna Sitnik, Zastępca Dyrektora Działu Sprzedaży Dolcan.

Teoretycznie średnia łączna cena nabywanych mieszkań waha się w granicach 300 – 350 tys. zł, jednak z uwagi na ograniczoną zdolność kredytową, spowodowaną niedawnym kryzysem finansowym, wartość ta jest na poziomie ok. 250 – 300 tys. zł – mówi Rafał Stawski, Zastępca Dyrektora Działu Inwestycji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu