Akademia Nikona szkoli na Kubie

W połowie listopada (10 – 22.11) odbędzie się pierwsza Fotoekspedycja Akademii Nikona na Kubę. Przewodnikiem po kraju Che Guevary będzie Krystian Bielatowicz, który podzieli się z uczestnikami wiedzą zdobytą podczas wielu fotograficznych podróży w tamten rejon świata. Uczestnicy nie tylko doświadczą atmosfery miejsc Ernesta Hemingwaya czy epoki kolonialnej, ale przede wszystkim poznają wyjątkowych Kubańczyków.Dwutygodniowa Fotoekspedycja to nie tylko wspaniałe wakacje, ale także setki godzin warsztatów z fotografii reportażowej i podróżniczej. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają wyjątkowy album Ernesto Bazana „Cuba”.

Trasa Fotoekspedycji na Kubę prowadzi przez miejsca kultowe, takie jak Hawana, Pinar del Rio, Santa Clara czy Trinidad, ale także zbacza z turystycznych szlaków, by globtroterzy mogli lepiej poznać ten fascynujący kraj. Uczestnicy odwiedzą kubańską szkołę boksu oraz szkołę baletową; spotkają się z guajiro – farmerem, który pokaże plantację tytoniu; poczują zapach i smak cygr w Vuelta Abajo oraz będą uczestniczyć w obrzędach religijnych wyznawców lokalnego kultu Santeria. Nie zabraknie czasu na rozmowy o prawdziwej Kubie z ochroniarzem Che Guevary czy miejscowymi artystami.

Adepci fotografii zwiedzą także Muzeum Fotografii w Hawanie, czyli Fototeca De Cuba, gdzie obejrzą dostępny dla „wtajemniczonych” Transvestite Show. Będzie także okazja do realizacji sesji zdjęciowej na plantacji kawy w Las Terrazas.

Podczas Fotoekspedycji nie zabraknie specjalnych wykładów i dyskusji, w których przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące sprzętu fotograficznego, kompozycji zdjęć w fotografii podróżniczej czy fotografii reportażowej. – mówi, dwukrotnie wyróżniony w konkursie Grand Press Photo 2010, prowadzący Krystian Bielatowicz.

Pod okiem profesjonalisty, teorię będzie można od razu sprawdzić w praktyce, a także podczas analizy zdjęć. Po powrocie z Fotoekspedycji od uczestników zebrane zostaną fotoreportaże i zdjęcia pojedyncze z wyjazdu – autor najlepszej fotografii lub cyklu zostanie wyróżniony albumem fotograficznym Ernesto Bazana „Cuba”.

Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na ich poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt oraz dla tych, którzy chcą bardzo wnikliwie poznać Kubę.

źródło/autor: Walk&Talk

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu