Spółka leasingowa GE Capital Aviation Services zamawia 60 samolotów z rodziny A320

Spółka GE Capital Aviation Services (GECAS), podmiot zależny General Electric [NYSE: GE], zajmująca się leasingowaniem i finansowaniem samolotów, podpisała zamówienie na dostawę dodatkowych 60 samolotów z rodziny A320. To nowe zamówienie zwiększa portfel zamówień GECAS na samoloty A320  do 327 sztuk, a zamówienia do zrealizowania wynoszą w chwili obecnej 99 sztuk.

Klienci GECAS będą mieli możliwość wybierania opcji „Sharklet” w tych samolotach, które będą dostarczane począwszy od końca 2012 r. Nowe końcówki skrzydeł typu „Sharklet” mają poprawiać wydajność ekologiczną oraz zasięg i ładowność samolotów rodziny A320, co pozwoli na przynajmniej 3,5-procentowe ograniczenie zużycia paliwa na dłuższych trasach.

Rodzina A320, w której skład wchodzą modele A318, A319, A320 i A321, jest uważana za sztandarową rodzinę w segmencie samolotów wąskokadłubowych. Sprzedano ponad 6.500 samolotów typu Airbus A320 ponad 310 klientom i przedsiębiorcom na całym świecie, co uczyniło ten model najlepiej sprzedającym się samolotem pasażerskim w historii. Rodzina A320 ma najniższe koszty operacyjne wśród wszystkich wąskokadłubowych samolotów w związku ze swoją niezawodnością i wydłużonymi okresami gwarancji serwisowej. Unikatową cechą samolotów z rodziny A320 jest skonteneryzowany system przewozu towarów, kompatybilny ze światowym standardem systemów samolotów szerokokadłubowych.

Wyjątkowym rozwiązaniem zastosowanym w samolotach typu Airbus są ujednolicone kokpity i pulpity nawigacyjne, co umożliwia liniom lotniczym korzystaniem z tego samego zespołu pilotów, załóg kabinowych oraz inżynierów utrzymania ruchu, co skutkuje zwiększoną elastycznością działania i pozwala znacząco obniżyć jego koszty.

źródło/autor: GE Capital Aviation Services

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu