Graeme Watt na czele Avnet Technology Solutions w regionie EMEA

Avnet Technology Solutions, spółka – matka Avnet Sp. z o.o., poinformowała o mianowaniu na stanowisko President of Avnet Technology Solutions, EMEA Graeme’a Watt’a. Do nominacji doszło dzień po ogłoszeniu przez Avnet, Inc. zakończenia przejęcia Bell Microproducts Inc. (Bell Micro), gdzie Graeme Watt pracował na stanowisku President of Worldwide Distribution.

Jako President of Avnet Technology Solutions, EMEA Graeme Watt będzie odpowiedzialny za strategiczne zarządzanie oraz poprawę zyskowności dystrybucji z wartością dodaną rozwiązań IT w regionie. Będzie raportował bezpośrednio do Phil’a Gallagher’a, Avnet TS Global President.

Graeme Watt ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT. W Bell Micro pracował od 2004r., zaczynając od stanowiska prezesa Bell Microproducts na Europę. W 2008r. został mianowany na stanowisko President of Worldwide Distribution z zadaniem poprawienia zyskowności biznesów we wszystkich regionach.

Graeme ma tą pasję i wizję, które pozwalają optymistycznie myśleć o przyszłości Avnet Technology Solutions, EMEA jako wiodącego dystrybutora rozwiązań technologicznych z wartością dodaną – powiedział Phil Gallagher. Jego głębokie zrozumienie przemysłu technologicznego oraz udokumentowana ścieżka sukcesów sprawiających że, jak wierzę, jest wyjątkowo dobrym kandydatem na to stanowisko. Przejęcie przez Avnet Bell Micro spowodowało dołączenie do zespołu Avnet wielu utalentowanych ludzi we wszystkich dziedzinach biznesu. Na bazie najlepszych cech obu organizacji pragniemy zbudować zespół najwyższej klasy fachowców w zakresie rozwiązań technologicznych i usług, całkowicie zdeterminowanych do tego, żeby wspierać wzrost naszych klientów oraz dostawców.

Przed przyjściem do Bell Micro, Graeme Watt był prezesem Tech Data EMEA (z firmą był związany od 1998r.). Do swoich sukcesów może zaliczyć m.in.: przejęcie 3 firm, wdrożenie głównych programów restrukturyzacyjnych, rozwój scentralizowanej organizacji zakupów oraz rozwój działalności w zakresie e-commerce.

To wielki zaszczyt zostać mianowanym na tak eksponowane stanowisko w Avnet. Planuję szybko zaangażować się w pracę z zespołem podległych mi ludzi, klientami oraz dostawcami obu organizacji – powiedział Watt. Linie produktowe Bell Micro oraz specjalistyczna wiedza techniczna pozwolą zwiększyć wartość dodaną rozwiązań oferowanych przez Avnet w zakresie data center, a także uzupełnić posiadaną przez Avnet listę dostawców oraz specjalistyczną wiedzę z zakresu usług, tworząc możliwości dla sprzedaży krzyżowej. Zaangażuję się w pomoc swoim ludziom, podobnie zresztą jak naszym klientom i dostawcom, żeby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie niesie połączenie obu organizacji.

Graeme Watt, nowy President of Avnet Techology Solutions, EMEA zastąpi na stanowisku Dick’a Borsboom’a, który tą funkcję sprawował przez ponad 3 lata, a który teraz zajmie się wieloma strategicznymi dla Avnet inicjatywami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu