DAGMA dystrybutorem Barracudy

DAGMA Sp. z o. o., dystrybutor rozwiązań bezpieczeństwa IT, podpisała umowę o współpracy z Barracuda Networks, stając się oficjalnym dystrybutorem rozwiązań tej firmy w Polsce. To kolejne już poszerzenie oferty DAGMY o wyspecjalizowane produkty przeznaczone do ochrony sieci firmowych.

DAGMA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, znana jest wśród resellerów głównie jako dystrybutor rozwiązań antywirusowych takich marek jak ESET czy TREND MICRO lub firewalli sprzętowych klasy UTM firmy NETASQ. Podpisując umowę z Barracuda Networks katowicki dystrybutor znacząco poszerza swoją ofertę o wyspecjalizowane sprzętowe rozwiązania ochronne.

– Wprowadzenie do oferty rozwiązań Barracuda to dla nas kolejny krok w budowaniu szerokiego portfolio. Koncentrację na bezpieczeństwie rozumiemy szeroko – oprócz dystrybucji, oferujemy również wdrożenia, doradztwo i szkolenia. Angażując się w dystrybucję, prowadzimy też zwykle aktywne działania marketingowe promujące rozwiązania danego producenta w Polsce. Ten model realizowany już od 2001 roku przyniósł DAGMIE dynamiczny rozwój w ostatnich latach – uzasadnia decyzję Anna Piechocka, dyrektor zarządzający Biura Bezpieczeństwa IT w DAGMA Sp. z o. o. – Barracuda uzupełni również naszą ofertę o specjalistyczne rozwiązania, których dotąd nie mogliśmy zaoferować naszym klientom i partnerom, takie jak dedykowane urządzenia do archiwizacji poczty, równoważenia ruchu czy tworzenia kopii bezpieczeństwa – dodaje Anna Piechocka.

Wśród rozwiązań Barracudy, które znajdą się w ofercie DAGMY można wymienić m.in. sprzętowe zabezpieczenia do filtrowania treści Barracuda Web Filter, urządzenia chroniące przed spamem i atakami za pośrednictwem poczty elektronicznej Barracuda Spam & Virus Firewall czy firewalle aplikacyjne Barracuda Web Application Firewall, zgodne ze standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). Zgodnie ze strategią Barracudy, już wkrótce wszystkie rozwiązania sprzętowe będą dostępne również jako maszyny wirtualne (tzw. „virtual appliance”), aby zaspokoić oczekiwania klientów zdecydowanych na wirtualizację zabezpieczeń.

Barracuda Networks jest rozpoznawana zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku, jako producent i dostawca bram sieciowych, kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa IT oraz produktów przeznaczonych do archiwizowania firmowych danych. Rozwiązania Barracudy chronią takie firmy jak Coca-Cola, FedEx, Uniwersytet Harvarda, IBM czy L’Oreal.

Zgodnie z umową dystrybucyjną DAGMA jako dystrybutor oferujący wartość dodaną (Value-Added-Distributor) zapewni pomoc techniczną dla klientów, wsparcie przedsprzedażowe partnerów z udziałem swoich inżynierów, a także pomoc resellerom w działaniach marketingowych. Sprzedaż prowadzona będzie zgodnie z zasadami programu partnerskiego Barracuda Networks. Opiekę nad partnerami handlowymi w imieniu DAGMY sprawuje Marceli Matczak – Product Manager rozwiązań Barracuda Networks w DAGMIE. W najbliższych tygodniach dystrybutor rozpoczyna rekrutację partnerów pragnących rozpocząć odsprzedaż rozwiązań Barracudy. Seminarium prezentujące rozwiązania z oferty amerykańskiego producenta odbędzie się w czwartek, 23 września w siedzibie dystrybutora w Katowicach. Zainteresowani partnerzy mogą już teraz przesłać swoje zgłoszenie poprzez stronę internetową: http://www.dagma.com.pl/pl/Dla_firmy/Konferencje.html?wydarzenie=173&date=74

źródło/autor: DAGMA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu