Przejdź do treści

Nowa wersja oprogramowania do backupu od WD

WD SmartWare to autorski program firmy Western Digital, światowego lidera w dziedzinie przechowywania danych, służący do ciągłej i automatycznej archiwizacji danych zapisanych na zewnętrznych nośnikach. Graficzny interfejs aplikacji na bieżąco, w czasie rzeczywistym, ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej. Po wykonaniu przez dysk pierwszej operacji backupu, pliki użytkowników są archiwizowane automatycznie przy każdej modyfikacji lub tworzeniu. Oprogramowanie WD SmartWare tworzy na dysku oddzielny obszar zarezerwowany do backupu plików, pozostawiając wystarczającą ilość wolnej przestrzeni do zapisu danych. Aplikacja nie jest dodawana na oddzielnej płytce, ale jest zapisana bezpośrednio na zewnętrznym dysku w postaci wirtualnego CD.

Od kilku dni jest już dostępna nowa wersja tego oprogramowania. WD SmartWare 1.3 jest teraz bardziej przyjazny i znacznie szybszy niż jego poprzednik. Działa nawet do 5 razy szybciej, dzięki temu archiwizacja, zabezpieczenie oraz odzyskiwanie danych będzie jeszcze łatwiejsze. Dodano także możliwość samodzielnego zdecydowania o instalacji oprogramowania. Teraz można wybrać opcje pełnej instalacji, wybranych elementów albo całkowicie z niej zrezygnować. Jeśli użytkownik zdecyduje się na tę ostatnią opcję, instalator automatycznie ukryje wirtualne CD i szybko wyłączy instalację. Właśnie dla tych użytkowników,  którzy nie chcą korzystać z programu WD SmartWare ani nie chcą zachować fabrycznie zapisanych na dysku dokumentów, WD dodało opcję kasowania tej sekcji na nośniku (dzięki czemu zwalniamy miejsce na dysku). Dobrą wiadomością jest to, że dane nadal można zaszyfrować bez konieczności instalowania WD Smartware.

Nowy WD SmartWare zużywa znacznie mniej zasobów systemowych niż jego poprzednik, bo tylko 20 MB, tak więc nie będzie spowalniać pracy zabezpieczając w tle Twoje pliki z muzyką, filmami czy zdjęciami.

Obecnie dostępny jest update dla użytkowników PC z systemem Windows. Dla posiadaczy komputerów z Mac OS X – nowa wersja będzie dostępna pod koniec lata.

Nową wersję WD SmartWare 1.3 można pobrać ze strony producenta http://www.wdc.com/wdproducts/wdsmartwareupdate/

źródło/autor: Western Digital