Finaliści turnieju Mercedes Trophy 2010 wyłonieni

W dniach 10-11 lipca odbyły się w Trójmieście dwa turnieje z cyklu Mercedes Trophy 2010. W wyniku rywalizacji wyłoniono polską reprezentację, która weźmie udział w światowym finale MercedesTrophy w Stuttgarcie. W skład polskiej drużyny weszli: Henryk Konopka, Piotr Korwin-Piotrowski oraz Jacek Liszewski. Rozgrywkom towarzyszyła marka francuskiego koniaku Otard.

Dwa dni rywalizacji na polu golfowym Sierra Golf Club w Wejherowie dostarczyło wielu emocji. W sobotę 10 lipca rozegrany został turniej eliminacyjny. Był on ostatnią szansą na wejście do niedzielnego finału, który zamknął polski cykl Mercedes Trophy 2010. Na podstawie wyników netto uzyskanych przez graczy w sobotnich eliminacjach, nagrodzono po 3 laureatów w dwóch grupach hcp: 0-18, 18,1-36, golfistkę z najlepszym wynikiem netto oraz uczestnika z najlepszym wynikiem strokeplay brutto. Swojej szansy nie zmarnowali: w grupie 0-18 Krzysztof Geritz, Krzysztof Kwiatkowski oraz Piotr Batogowski, w grupie 18,1-36 Jerzy Litwiniuk, Paweł Bazyli i Sao Mai Nguyen. Tego dnia najlepszym wynikiem netto wśród pań mogła pochwalić się Sao Mai Nguyen. Natomiast wśród panów triumfował Cezary Hermanowski. W sobotę rozegrano także konkursy dodatkowe, które na stałe wpisały się w cykl Mercedes Trophy. Zwycięstwem cieszyli się: Aleksander Chaba (Otard Longest Drive), Joanna Borkowska (Mercedes-Benz Longest Drive) oraz Piotr Batogowski (Mercedes-Benz Nearest to the Pin).

Dodatkową atrakcją sobotniego turnieju był konkurs hole-in-one. Cenna nagroda w postaci weekendu z najnowszym Mercedesem SLS AMG przyciągnęła wielu golfistów. Najlepszy okazał się Mariusz Barnik i to on osobiście przetestuje samochód.

Po całodziennych zmaganiach na polu golfowym i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy turnieju spotkali się na uroczystym bankiecie. Podczas kolacji marka luksusowego koniaku Otard przygotowała degustację tego wykwintnego trunku. Była także sponsorem nagród w wybranych konkursach. Dla tych golfistów, którzy czuli niedosyt po sobotnich rozgrywkach, zorganizowany został konkurs nocny. Mimo późnej pory frekwencja była wysoka.

W niedzielę 11 lipca atmosfera sportowych zmagań była jeszcze wyższa niż podczas eliminacji. Rozegrał się finał cyklu Mercedes Trophy 2010, do którego zakwalifikowało się 48 zawodników. Rywalizacja była zacięta, ponieważ nagrodą dla zwycięzców w kategorii netto w 2 grupach hcp: 0-18, 18,1-36 oraz golfisty z najniższym wynikiem brutto, były trzy bilety na wielki finał MercedesTrophy 2010, który odbędzie się w dniach 23-28 września w Stuttgarcie. Nowością w tegorocznym cyklu Mercedes Trophy jest Team Poland – po raz pierwszy trzech zwycięzców będzie reprezentować nasz kraj na ogólnoświatowym finale. Nagrodę w postaci wyjazdu do Stuttgartu oraz wykwintny koniak Otard otrzymali : Henryk Konopka (najlepszy wynik stroke play brutto – 75 uderzeń), Piotr Korwin-Piotrowski (najlepszy rezultat netto 18,1-36 – 36 pkt.) oraz Jacek Liszewski (najlepszy wynik netto 0-18 – 45 pkt). Wśród graczy uhonorowanych koniakiem Otard byli także Lucjan Zalewski (3. miejsce 18,1 – 36), Paweł Zwierz (3. miejsce 0-18), Dariusz Koss (3. miejsce 0-18), Wiesław Smalarz (2. miejsce 0-18), Adam Smalarz (1. miejsce w The Best of the Rest), Bogdan Szpilaman (Nearest to the Pin), Piotr Batogowski (Longest Drive).

Golfiści, którym nie udało się zakwalifikować do niedzielnego finału, rozegrali turniej The Best of The Rest.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu