Przejdź do treści

Ferrosan – 90 lat doświadczenia w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie rodziny

Pragniemy z dumą poinformować o 90-tych urodzinach firmy. W przeciągu lat Ferrosan z małej firmy założonej przez pasjonata Nielsa Weitzmann’a przerodził się w międzynarodowy koncern, obecny w 70 krajach. Dzisiaj możemy się poszczycić reputacją firmy dostarczającej produkty bezpieczne i wytwarzane według najwyższych standardów. Naszą ideą jest tworzenie najwyższej jakości produktów, które mogą pomóc każdemu cieszyć się zdrowym trybem życia.

Firma Ferrosan powstała w 1920 roku w Kopenhadze w Danii, gdzie do dzisiaj znajduje się jej główna siedziba. Założycielem firmy był Niels Jacob Herman Weitzmann, z wykształcenia farmaceuta i doświadczony badacz, ale przede wszystkim – pełen pasji wizjoner, który potrafił zrealizować swoje marzenia. Pierwszym produktem jaki stworzył razem ze swoim zespołem był – „Ferrosan”. Nazwa ta pochodzi z łaciny i jest połączeniem wyrazów „żelazo” i „zdrowy”. „Ferrosan” powstał w związku ze wzmożonym zapotrzebowaniem na żelazo, spowodowanym powszechną w tamtych czasach anemią. Następnie zespół Weitzmana, korzystając z własnej szerokiej wiedzy na temat efektów działania witaminy A i D stworzył swój pierwszy produkt witaminowy, który miał pomóc w walce z problemem krzywicy. Dzięki takim produktom stali się oni jednymi z pionierów w dziedzinie suplementów diety. Przez kolejne lata firma rozwinęła szerokie pole działalności. Dopiero w 1990 postanowiono powrócić do korzeni i firma Ferrosan skupiła się przede wszystkim na produkcji suplementów diety i leków bez recepty, a także produktów medycznych.

Nazwa pierwszego produktu – Ferrosan – pozostała do dzisiaj nazwą firmy. Obecnie jesteśmy międzynarodowym koncernem farmaceutycznym o uznanej renomie. Cieszymy się zaufaniem milionów wiernych konsumentów. Naszym celem jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia zarówno dorosłych jak i dzieci. W przeciągu lat stworzyliśmy i rozwinęliśmy wiele rozpoznawalnych marek, które są naszą chlubą – Multi-tabs®, Zinaxin® i Strix® stały się wizytówkami firmy. Produkty Ferrosan dostępne są w ponad 70 krajach, ale nadal większość produkcji odbywa się w Skandynawii, w sąsiedztwie głównej siedziby firmy. Jest to najlepsza gwarancja zachowania odpowiednich standardów i najwyższej jakości bezpieczeństwa. W ten sposób kontynuujemy bezpośrednio tradycję firmy założonej w Kopenhadze.

„Zdobyliśmy rozpoznawalną i szanowaną pozycję w branży. Jesteśmy dumni z naszych farmaceutycznych tradycji i międzynarodowej reputacji. Dzięki temu, że jesteśmy jednym z liderów, pracują u nas najlepiej wyszkoleni i oddani pracownicy. Ich kompetencje, energia i zaangażowanie są jednym z kluczowych czynników naszego sukcesu” – powiedział Ola Erici, szef firmy Ferrosan. Dyrektor zarządzający polskim oddziałem firmy Ferrosan, Mikołaj Łypka dodał, że w dniu 90-tych urodzin polski oddział może się pochwalić rozszerzeniem działalności firmy. „Bardzo się cieszę, że produkty Ferrosanu są jednoznacznie kojarzone z profilaktyką zdrowotną najwyższej jakości, bezpieczeństwem i oczywiście dobrym smakiem.”

Firma Ferrosan Poland Sp. z o. o. jest obecna w Polsce od ponad 15 lat i od tego czasu cieszymy się stałym zaufaniem konsumentów, a takie produkty jak Multi-tabs®, Zinaxin® i Strix® osiągnęły pozycję klasyków, znanych w większości domów i polecanych przez farmaceutów. Aktualnie w ofercie Ferrosan Poland mamy produkty sprzedawane pod markami Multi-tabs®, Zinaxin®, Strix®, Vita Care® i Koenzym Q10® oraz Wyciąg ze skrzypu polnego +drożdże +witaminy. Więcej informacji na temat działalności firmy Ferrosan znajdą Państwo na stronie: www.ferrosan.com.