ATM Grupa – wartość umów z Telewizją Polską wynosi ponad 24 mln zł

Grupa kapitałowa ATM – największy niezależny producent programów telewizyjnych – od początku 2010 roku podpisała z Telewizją Polską SA umowy o łącznej wartości 24,4 mln zł. Najwyższy kontrakt, opiewający na kwotę 13,7 mln zł, dotyczy realizacji trzeciej serii odcinków serialu „Ojciec Mateusz”. Został on zawarty przez spółkę zależną – Baltmedia. Pozostałe produkcje przygotowywane na zamówienie TVP to „Licencja na wychowanie” oraz nowy serial „Ratownicy”.

Trzynastoodcinkowa produkcja „Ratownicy” opowiada o życiu i pracy ratowników górskich. W serialu wystąpią m.in.: Bogusław Linda, Natalia Rybicka, Roma Gąsiorowska, Tomasz Schuchardt i Oriana Soika. Reżyserem „Ratowników” jest Marcin Wrona, a scenarzystą – Wojciech Saramonowicz. Konsultantem serialu jest autor książki „Wołanie w górach”, ratownik górski Michał Jagiełło. Za produkcję wykonawczą „Ratowników” odpowiadają wspólnie TVP, Profilm Agencja Filmowa oraz TFT.

Sezon wakacyjny to najgorętszy okres dla ATM Grupy, bo to właśnie teraz powstają odcinki wszystkich seriali do jesiennych ramówek. Właśnie zakończyły się zdjęcia do 3. Sezonu „Tancerzy”, które wyreżyserował Xawery Żuławski. W kolejce do kontynuacji czekają też: „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” i „Licencja na Wychowanie”.

„Decyzja o produkcji następnych sezonów była właściwie przesądzona. Rankingi oraz sympatia widzów do historii naszych bohaterów na pewno przekonały Telewizję do kontynuacji seriali. Wystarczy wspomnieć, że „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” oraz „Doręczyciel” produkowane przez Grupę Kapitałową ATM znalazły się w zestawieniu 10. najchętniej oglądanych programów 2009 roku. Także odpowiedniki kinowe tych seriali zanotowały największą liczbę oglądających – 6,99 mln widzów – zgromadziła kinowa wersja „Rancza” – „Ranczo Wilkowyje”, pokazana 26 grudnia 2009 roku. Wszystkie produkcje przygotowane przez Grupę ATM zostały wyemitowane na antenie TVP” – powiedział Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupa.

Nowe odcinki wszystkich seriali będzie można obejrzeć na antenie TVP już jesienią 2010 rok. Więcej informacji o produkcjach ATM Grupy dostępnych jest na www.atmgrupa.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu