K2 podłączyła audioteka.pl do Facebook

K2 Internet rozbudowuje serwis audioteka.pl o mechanizmy społecznościowe oparte na Facebook Connect. Dzięki temu użytkownicy mogą łączyć konta w serwisie audioteka.pl z ich profilami w Facebook. Jest to pierwsze tego typu wdrożenie w polskim sklepie internetowym.

Dzięki połączeniu kont każdy użytkownik audioteka.pl może pozwolić swoim znajomym z Facebook na przeglądanie jego wirtualnej półki z audiobookami oraz samemu przeglądać półki znajomych. Wirtualna półka jest miejscem skąd użytkownik audioteka.pl pobiera audiobooki na komputer lub bezpośrednio na telefon komórkowy.

Recenzje audiobooków pisane przez internautów na łamach audioteka.pl mogą być automatycznie publikowane na ich profilach w Facebook. Dodatkowo można je opatrzyć zweryfikowanym społecznościowo podpisem widocznym dla wszystkich odwiedzających audioteka.pl.

Wykorzystanie mechanizmu Facebook Connect jest pierwszym etapem zaangażowania Audioteki w Facebooka. Światowe case’y pokazują, że Social staje się coraz skuteczniejszym kanałem sprzedażowym a nie tylko platformą do działań wizerunkowych. Wystarczy wspomnieć firmy Dell czy Intuit, które dzięki obecności w Social Media znacząco zwiększyły swoje obroty (np. Dell zarobił na Twitterze już ponad 3 mln USD). Jesteśmy przekonani, że również w przypadku audiobooków Facebook okaże się skutecznym narzędziem, przekładającym się bezpośrednio na sprzedaż.- mówi Adam Szudra, WOMM Business Development Manager

Audioteka.pl prowadzi sprzedaż audiobooków, które bezpośrednio po zakupie można pobrać w formie pliku na komputer lub bezpośrednio na telefon komórkowy. Raz zakupione książki można pobierać nieograniczoną liczbę razy, przez dowolnie długi okres, wybierając format najlepiej pasujący do używanego odtwarzacza oraz swobodnie kopiować (w pełnym zakresie użytku osobistego określonym w prawie autorskim). Serwis umożliwia również bezpłatne pobranie obszernych fragmentów ponad 100 książek. Na ofertę serwisu składa się obecnie 1300 tytułów najbardziej renomowanych polskich wydawnictw – jest to obecnie najbogatsza oferta książek po polsku w formie plików do pobrania.

źródło/autor: K2 Internet