Nagraj wakacje w HD

Najmodniejsze kamery początku wakacji są małe, poręczne i multimedialne. Pozwalają robić zdjęcia, nagrywają filmy w wysokiej rozdzielczości i umożliwiają ich wysyłkę bezpośrednio do YouTube.

80 % modeli wśród top10 kamer wybieranych w internetowej porównywarce cen Okazje.info to kamery full HD. Tym samym rozdzielczość jest, obok możliwości robienia zdjęć, jednym z podstawowych parametrów decydujących o popularności kamery. Poza parametrami użytkownicy zwracają też uwagę na dodatkowe funkcjonalności – 4 z 10 najpopularniejszych kamer oferują bezpośrednie wysyłanie filmu do YouTube. Producenci przygotowali też inne udogodnienia, jak moduł GPS do łatwego oznaczania, gdzie zrobiono zdjęcie czy funkcję rozpoznawania twarzy – mówi Tomasz Śpibida z porównywarki Okazje.info.

Także niewielkie rozmiary kamery są cechą pożądaną w czasie wakacji. – Wśród topowych modeli zaledwie jeden to półprofesjonalna, duża kamera Sony. Pozostałe to niewielkie kamery cyfrowe, nagrywające głównie na kartach pamięci (80%) lub na wbudowanym dysku twardym (20%). Wśród nich jedna z najmniejszych dostępnych na rynku kamer HD – Toshiba Camileo P10 – dodaje Tomasz Śpibida.

Ceny najpopularniejszych modeli wahają się od niecałych 400 zł (wspomniana Toshiba P10 z cyfrową stabilizacją i cyfrowym zoomem) do około 1000 – 1600 zł dla modeli z optyczną stabilizacją, dużym zoomem optycznym i pojemną pamięcią. Model Sony HDR-XR350 z twardym dyskiem 160 GB kosztuje od 3244 zł wzwyż. W tegoroczne wakacje średnia cena dla najpopularniejszych kamer (amatorskie modele) wynosi 1254 zł.

źródło/autor: Okazje.info.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu