Riverside sprzedaje amerykańską firmę z sektora usług prawniczych

Globalny fundusz private equity Riverside sprzedał firmie inwestycyjnej Investcorp spółkę Veritext – jedną z największych firm protokolanckich w USA. To już 2. udane wyjście Riverside z inwestycji w tym roku. Sprzedaż spółki Veritext przyniosła firmie Riverside 38 proc. zwrotu z inwestycji.

Dzięki podwojeniu krajowej sprzedaży przy wsparciu Riverside, Veritext zyskał wielu nowych dużych klientów i pogłębił już istniejące relacje. Veritext zwiększył również swoją obecność na rynku, otwierając placówki w Texasie i Waszyngtonie.

Veritext to amerykańska firma, specjalizująca się w usługach protokolanckich. Jej klienci to przede wszystkim kancelarie prawnicze, firmy ubezpieczeniowe i korporacje, a jej domeną jest protokołowanie zeznań składanych w trakcie przesłuchań, m.in. w procesach cywilnych. Veritext świadczy usługi na terenie całych Stanów Zjednoczonych poprzez 12 regionalnych biur, sieć 500 niezależnych podwykonawców oraz umowy z 600 agencjami protokolanckimi w całym kraju. Podczas 5-letniej współpracy, Riverside rozwinął Veritext w organizację o krajowym zasięgu, poprzez wzrost organiczny oraz kapitał zainwestowany w 13 strategicznych przejęć.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży Veritextu, przede wszystkim dlatego, że ta transakcja pokazuje skuteczność naszej filozofii i modelu biznesowego. Po latach naszego zaangażowania w organiczny wzrost, strategiczne przejęcia oraz rozwiązania zwiększające przychody, zostawiamy Veritext jako firmę lepiej zarządzaną i przygotowaną na dalsze sukcesy – powiedział Chip Walker, dyrektor w firmie Riverside.

Głównym czynnikiem, który pozwolił Riverside wpłynąć na rozwój firmy Veritext były strategiczne przejęcia, które umocniły pozycję Veritextu na amerykańskim rynku i umożliwiły osiągnięcie znaczącego wzrostu przychodów. Efektywna strategia przejęć to jednak tylko jeden z elementów sukcesu. Riverside pomógł także Veritextowi rozwinąć infrastrukturę, potencjał biznesowy i wiedzę specjalistyczną.

Riverside odegrał istotną rolę w zwiększeniu przychodów Veritextu, głównie poprzez poszerzenie zakresu usług oraz wprowadzenie do oferty firmy rozwiązań technologicznych, takich jak np. internetowa baza danych, która umożliwia klientom łatwiejszy dostęp do biblioteki zapisów i transkryptów.

Riverside okazał się doskonałym partnerem. Pod ich kierownictwem nie tylko powiększyliśmy nasze zyski, ale stworzyliśmy także nowe narzędzia, rozwiązania i modele, które pozwalają lepiej obsługiwać naszych klientów i zapewniają nam silną pozycję na rynku.Wsparcie Riverside to jeden z kluczowych czynników, które przyczyniły się od uzyskania przez Veritext pozycji lidera w amerykańskiej branży protokolanckiej – tłumaczy Mike Sandler, prezes Veritext.

źródło/autor: Riverside

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu