Nowy wielofunkcyjny firewall firmy NETASQ dla klientów korporacyjnych

By | 07/07/2010

NETASQ, producent rozwiązań sprzętowych klasy UTM oraz tzw. virtual appliance, pracujących w oparciu o platformy VMWare oraz Citrix, wprowadza do sprzedaży nowe urządzenia NETASQ NG1000-A oraz NG5000-A. Produkty te przeznaczone są dla firm sektora Enterprise, a cała serii NG charakteryzuje się wysoką wydajnością IPS oraz firewalla siegającą aż 8.5 Gbps.

Firma NETASQ wprowadziła do swojej oferty nowe wielofunkcyjne firewalle sprzętowe NG1000-A oraz NG5000-A, które uzupełniają dotychczasowe portfolio producenta o rozwiązania dedykowane do ochrony styku sieci korporacyjnych z Internetem. Nowe rozwiązania cechują się wysoką wydajnością systemu wykrywania i blokowania włamań IPS oraz firewalla na poziomie 8.5 Gbps. Ciągłość pracy zapewniana jest dzięki zapasowym partycjom systemowym, redundantnej macierzy dyskowej (RAID), redundantemu zasilaniu oraz możliwości pracy w klastrze HA (High Availability). Urządzenia zapewniają przy tym spore możliwości rozbudowy m.in. o interfejsy światłowodowe czy interfejsy 10 GbE. Modele NG1000-A oraz NG5000-A mogą ochraniać sieci, które generują do 2,5 miliona równoczesnych połączeń, nie wprowadzając przy tym ograniczenia co do liczby chronionych użytkowników.

Nowe rozwiązania, podobnie jak wszystkie urządzenia NETASQ, zbudowano w oparciu o autorską technologię ASQ, która pozwala osiągać niespotykaną w konkurencyjnych rozwiązaniach wydajność systemu IPS, dzięki zintegrowaniu z zaporą firewall. Większość producentów wielofunkcyjnych firewalli sprzętowych dodaje IPS do istniejącej już architektury firewalla. W rezultacie IPS jest wtedy traktowany jako dodatkowy moduł (Proxy), do którego kierowane są połączenia. Skutkiem tego jest wydłużenie czasu w jakim pakiety poddawane są analizie. W wypadku NETASQ IPS oraz firewall są zintegrowane z pozostałymi modułami zabezpieczającymi, dzięki czemu analiza ruchu odbywa się niemal błyskawicznie.

Urządzenia NETASQ zapewniają kompleksową ochronę sieci przed włamaniami dzięki filtrowaniu komunikacji przez firewall zintegrowany z systemem IPS. Dodatkowo rozwiązania NETASQ chronią przed infekcjami spowodowanymi zagrożeniami oraz spamem. Umożliwiają zdalną komunikację z siecią firmową za pomocą bezpiecznych tuneli VPN, pozwalają na filtrowanie stron internetowych oraz zarządzanie pasmem (QoS), co jest szczególnie przydatne w coraz powszechniej stosowanej przez firmy komunikacji VoIP. Uzupełnieniem ochrony jest dostępny w NETASQ pasywny skaner wnętrza sieci SEISMO, identyfikujący źródła potencjalnych zagrożeń infekcji lub ataku, a także wskazujący odpowiednie serwisy, z których należy pobrać poprawki do starszych wersji aplikacji sieciowych.

źródło/autor: DAGMA