GlaxoSmithKline wraz z pracownikami pomaga powodzianom

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A w Poznaniu (GSK) w porozumieniu ze swoimi pracownikami, przekazała 130 tys. PLN na pomoc dla rodzin poszkodowanych w majowej powodzi. Środki te otrzymało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich (OSChOW), które zorganizuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci z obszarów dotkniętych skutkami powodzi.

Przekazana kwota była pierwotnie zarezerwowana w budżecie poznańskiej fabryki na organizację corocznego „Pikniku Rodzinnego Pracowników Fabryki GSK”, w którym zwykle brało udział ok. 2000 osób. Jednak w sytuacji, kiedy setki rodzin z terenów dotkniętych w maju podwójną falą powodziową straciły dorobek całego życia, pracownicy fabryki w Poznaniu wystąpili do swoich przełożonych z propozycją, aby pieniądze przeznaczyć na pomoc dla rzeczywiście ich potrzebujących.

„W obliczu ogromu zniszczeń i tragedii rodzin z regionów dotkniętych powodzią, wspólnie z innymi pracownikami fabryki uznaliśmy, że zamiast organizacji cyklicznego pikniku, chcemy przeznaczyć środki na pomoc rodzinom, które znajdują się w najcięższej sytuacji. Mamy świadomość, że jest to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale wierzymy, że w ten sposób chociaż trochę pomożemy powodzianom otrząsnąć się po tym kataklizmie” – mówi Iwona Sobierajska, Operator Produkcji w fabryce GSK w Poznaniu.

Ta oddolna inicjatywa płynąca z potrzeby serca, została z ogromnym poparciem przyjęta przez Zespół Zarządzający Fabryki. Kwotę 130 tys. PLN przekazano już na konto Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich (OSChOW), z którym GSK współpracuje przy tworzeniu świetlic środowiskowych „Promyk Dnia”.

„Środki, jakie otrzymaliśmy z fabryki GSK w Poznaniu, pozwolą nam na organizację wyjazdów wakacyjnych dla ok. 130 dzieci z obszarów, które najbardziej ucierpiały w czasie powodzi w województwie podkarpackim, małopolskim i mazowieckim. Gdyby nie inicjatywa GSK i jej pracowników, z pewnością dzieci spędziłyby całe wakacje na terenach popowodziowych. Jestem przekonana, że wakacyjny wypoczynek w tak trudnym czasie sprawi, że na twarzach dzieci zagości uśmiech.” – mówi Elżbieta Tyczko, wiceprezes OSChOW.

Ta pomoc nie jest jedyną formą wsparcia, jakie firma GlaxoSmithKline udzieliła w ostatnim czasie rodzinom, które ucierpiały podczas powodzi. W czerwcu odbyła się zbiórka żywności, środków czystości, ubrań oraz nowej bielizny i zabawek zorganizowana przez pracowników warszawskiego biura firmy. Transport darów trafił bezpośrednio do koordynatorów pomocy rodzinom z terenów Rogowa i Wilkowa – wsi w okolicach Kazimierza Dolnego – całkowicie spustoszonych przez powódź. Z kolei pracownicy poznańskiej fabryki pomagali miejscowemu oddziałowi Caritas w segregacji i pakowaniu zgromadzonych dla powodzian darów.

źródło/autor: GlaxoSmithKline

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu