Kolejne nowości w serwisie GG.pl

Serwis GG.pl umożliwia od dzisiaj wiele nowych, przyjaznych funkcji, wśród nich m.in. zarządzanie opisami i powiadamianie o wpisach. Rozwiązania te wzmacniają interakcje między użytkownikami serwisu i komunikatora Gadu-Gadu oraz pozwalają na zachowanie prywatności.

Zmiany, jakie wprowadzono w serwisie dotyczą głównie takich aktywności w livestreamie, jak powiadamianie o nowych wpisach i komentarzach, czy też usuwanie poszczególnych wpisów. Wprowadzono liczniki aktywności oraz nowy komponent zmiany opisów tekstowych i graficznych. Utworzona została również podstrona powiadomień. Jedną z ciekawszych i unikatowych funkcjonalności jest możliwość zarządzania miejscami, z których użytkownik jest zalogowany w danej chwili do serwisu. W specjalnej zakładce wyświetlana jest lista tych miejsc i możliwość zdalnego wylogowania. Ma to szczególne znaczenie przy usłudze multilogowania, która niedawno została uruchomiona w komunikatorze Gadu-Gadu.

Dodatkowo został usprawniony proces polecania zewnętrznych linków do artykułów.

Serwis GG.pl wystartował w połowie czerwca. Jedną z najważniejszych korzyści dla użytkowników serwisu jest wysoki stopień prywatności. Gadu-Gadu zadbało o to, aby użytkownicy, którzy cenią sobie osobisty charakter rozmów przez komunikator nie stracili tego w serwisie. Nawet znajomi nie widzą pełnej listy kontaktów danego użytkownika, a jedynie wspólnych znajomych. Osoby spoza serwisu, niezwiązane z listą kontaktów, nie mają dostępu do naszych danych i wpisów. Zakres prywatności ustala w prosty sposób sam użytkownik – może także upublicznić swój profil tak, aby był widoczny dla wszystkich – jednak musi to być jego świadoma decyzja. Stała komunikacja (instant messaging) pomiędzy uczestnikami społeczności komunikatora, oraz fakt że znaczna część użytkowników jest zawsze on-line, sprawia, iż serwis GG.pl jest żywy i dynamiczny, a rozmowy real-time, charakterystyczne dla Gadu-Gadu, są podstawą jego działania. – „Użytkownicy komunikatora mają coraz większe potrzeby i nie sposób ich wszystkich zrealizować w jednej aplikacji. Chcą się komunikować i wymieniać multimediami również w wąskich grupach przyjacił. Nie zawsze chcą prezentować siebie i swoje przemyślenia całemu światu. Coraz częściej myślą o prywatności, tak znamiennej dla osobistych rozmów prowadzonych na Gadu-Gadu. O tym wszystkim pamiętaliśmy gdy powstawała idea GG.pl jako naturalnego rozszerzenia naszego komunikatora” – mówi Piotr Pokrzywa z zarządu GG Network S.A.

Wprowadzone funkcjonalności do kontynuacja rozwoju serwisu GG.pl. Tak jak zapowiedzieli jego założyciele – grupa GG Network, twórca m.in komunikatora Gadu- Gadu, serwisu Blip.pl i radia internetowego Open.FM – do serwisu dodawane są nowe rozwiązania a już niebawem zostanie udostępnione otwarte API dla programistów/użytkowników.

źródło/autor: GG Network

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu