Ujawniamy lokalizację

Wiadomo wreszcie, gdzie odbędzie się najważniejsze wydarzenie polskiego off-roadu przeprawowego. Dzisiaj w Krakowie ogłoszona została lokalizacja II rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL.

Grzegorz Surowiec, prezes Polskiego Stowarzyszenia OFF-ROAD, organizatora Pucharu:

Ostatnie parę miesięcy wypełnione było bardzo ciężką pracą w terenie. Przejechaliśmy setki kilometrów bezdroży, aby znaleźć miejsce, które sprosta naszym oczekiwaniom. Zawodnicy startujący w COVAL Pucharze Polski OFF-ROAD PL to absolutna elita, dlatego tylko najlepszy teren może stanowić dla nich wyzwanie, a przecież wiemy, że off-road przeprawowy to dyscyplina, w której walczymy nie tylko z rywalami, ale przede wszystkim z własnymi słabościami i z terenem właśnie. Obecną lokalizację mieliśmy na oku już od dłuższego czasu, tym bardziej się cieszę, że w końcu udało nam się dopiąć wszystkie szczegóły. Z przyjemnością ogłaszam więc, że druga runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL odbywać się będzie w dniach 13-14 sierpnia w Choczewie w województwie Pomorskim. Mając świeżo w pamięci miejsca, po których przyjdzie zawodnikom jeździć, muszę szczerze przyznać, że wprost nie mogę się doczekać sierpnia. Zawodnikom już teraz mogę obiecać bardzo wymagające trasy, kibicom zaś – niezwykle widowiskowe próby.

Choczewo to niewielka miejscowość na Pobrzeżu Kaszubskim (woj. Pomorskie). Burzliwa historia regionu pozostawiła na ziemi choczewskiej wiele pięknych zabytkowych dworów, pałaców czy kościołów. Niepowtarzalny klimat i doskonałe położenie gminy sprawiają, że jest ona prawdziwą turystyczną perełką regionu. Dla Organizatorów COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL wszystkie te walory są jednak drugoplanowe. Najważniejsze jest niesamowite ukształtowanie terenu, pozwalające na zaplanowanie bardzo trudnych prób. Ziemia pocięta ostrymi wąwozami umożliwi wytyczanie trudnych technicznie trawersów zaś liczne bagna i sporo wody na trasie sprawią, że zawodnicy ponownie będą zmuszeni zmierzyć się z niemożliwym. Ziemie gminy Choczewo stawiają wymagania, z którymi już wkrótce zmierzą się najlepsi off-roaderzy w Polsce.

W tym roku rozgrywana jest 10-ta, jubileuszowa edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Puchar to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl rajdów 4×4 w Polsce. Sponsorem tytularnym tegorocznych rozgrywek jest firma COVAL, a oficjalna nazwa cyklu to COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL. Puchar Polski OFF-ROAD PL jest organizowany nieprzerwanie od 2001 roku. Od kilku lat załogi rywalizują ze sobą podczas trzech rund. Każda runda składa się rozpoczyna się prologiem, a następnie zawodnicy mają do pokonania dwa etapy: nocny i dzienny. Załogi startujące w Pucharze Polski OFF-ROAD PL są klasyfikowane oddzielnie w każdym etapie rundy według sumy czasów przejazdu (wszystkich odcinków etapu, na których obowiązuje pomiar czasu) oraz z uwzględnieniem regulaminowych kar. Klasyfikacja końcowa dokonywana jest na podstawie sumy punktów z klasyfikacji etapów danej rundy. W Pucharze Polski zawodnicy zmagają się w klasach o różnym stopniu trudności: Extreme i Advanture. Klasa Extreme jest przeznaczona dla najbardziej doświadczonych zawodników. Wymaga odpowiednio przygotowanych samochodów, wyposażonych m.in. w klatki bezpieczeństwa i wyciągarki. Klasa Adventure to już łatwiejsze trasy i samochody konstruowane na bazie samochodów seryjnych z ograniczoną ilością przeróbek.

Puchar Polski OFF-ROAD PL odbywa się nieprzerwanie od 2001 roku. Organizatorami COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL są redakcja OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 oraz Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD. OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 to jedyny w Polsce miesięcznik w całości poświęcony tematyce off-roadowej (samochody terenowe, SUV-y, quady). Magazyn jest obecny na rynku od 1999 roku. Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD powstało w 2008 roku i jest członkiem rzeczywistym Polskiego Związku Motorowego. Zrzesza miłośników polskiego off-roadu i działa na rzecz spopularyzowania tej młodej dyscypliny sportu motorowego.

źródło/autor: Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu