Seagate przedstawia pierwszy na świecie zewnętrzny dysk twardy o pojemności 3 TB

Seagate Technology (NASDAQ: STX), światowy lider w dziedzinie dysków twardych i rozwiązań do przechowywania danych, przedstawił pierwszy na świecie zewnętrzny dysk twardy o pojemności 3TB. FreeAgent® GoFlex™ Desk odpowiada na potrzeby związane z przechowywaniem coraz większej ilości cyfrowych treści zarówno w domu jak i w biurze. Na 3TB dysku twardym użytkownicy mogą nagrać do 120 filmów w rozdzielczości HD, 1500 gier wideo, tysiące zdjęć oraz niezliczoną ilość plików muzycznych.

Aby sprostać wymaganionm dotyczącym wydajności, dysk zewnętrzny 3TB GoFlex Desk, wyposażony standardowo w USB 2.0, oferuje możliwość zmiany interfejsu na USB 3.0 lub FireWire® 800. Dysk został wyposażony w drivery NTFS dla systemu operacyjnego Mac® OS X, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo tworzyć, przechowywać oraz odtwarzać treści nagrane na GoFlex Desk zarówno na komputerach z systemem operacyjnym Windows® jak i Mac OS X.

“Użytkownicy przechowują ogromne ilości filmów w rozdzielczości HD, zdjęcia i pliki muzyczne, dlatego też ich zapotrzebowanie na kolejne terabajty pamięci przewyższa potrzeby firm” – powiedział Dave Mosley, Seagate executive vice president of Sales, Marketing and Product Line Management. “Aby sprostać wzrastającym oczekiwaniom użytkowników, Seagate od dawna projektuje produkty, które pokonują kolejne ograniczenia. GoFlex™ Desk 3TB, oferujący najwyższą pojemność spośród dostępnych dysków twardych, jest doskonałym przykładem takiej strategii”.

Raport przygotowany niedawno przez Parks Associates wskazuje, że do końca 2014 roku przeciętny użytkownik będzie potrzebował ok 900 GB do przechowywania cyfrowych treści, takich jak pobrane pliki wideo czy kopie dysków Blu-ray. Zewnętrzny dysk GoFlex Desk zapewnia dużą pojemność oraz automatyczne, stałe wykonywanie kopii zapasowych z możliwością szyfrowania danych, co pozwala zabezpieczyć treści zapisane na dysku. Odpowiednie adaptery GoFlex™ pozwalają przejść ze standardu USB 2.0 do USB 3.0 lub FireWire® 800. W ten sposób prędkość przesyłania plików wzrasta nawet dziesięciokrotnie.

„Dziś przechowujemy w domu coraz większą ilość danych. Związane jest to popularyzacją cyfrowych ramek do zdjęć i odtwarzaczy MP3, ilością pobieranych z Internetu plików muzycznych i wideo oraz wzrastającą rozdzielczością aparatów cyfrowych” – powiedział Kurt Scherf, vice president and principle analyst, Parks Associates. “Użytkownicy, którzy często korzystają z cyfrowych mediów zaobserwują, że do 2014 roku ich potrzeby na pamięć do przechowywania treści wzrosną dziewięciokrotnie”

Dysk zewnętrzny GoFlex™ Desk współpracuje z Microsoft® Windows® oraz Mac® OS X. Każdy dysk został wyposażony w drivery NTFS dla systemu operacyjnego Mac® OS X, dzięki którym dostęp do danych będzie możliwy zarówno z komputerów Windows oraz Mac. Driver jest jednorazowo instalowany na komputerze Mac i pozwala na dostęp oraz przechowywanie plików na GoFlex™ Desk sformatowanym pod Windows. 3.5-calowy dysk zewnętrzny można ustawić zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej.

Dysk zewnętrzny GoFlex™ Desk 3TB wraz z podstawą USB 2.0 można kupić za pośrednictwem strony www.seagate.com oraz w wybranych sklepach za kwotę $249.99

Seagate jest światowym liderem w dziedzinie dysków twardych i rozwiązań do przechowywania danych. Więcej informacji na temat firmy Seagate znajdziecie Państwo pod adresem: www.seagate.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu