Mobilność i niezawodność – nowa linia dysków eGo firmy Iomega już w iSource

Firma iSource wzbogaca ofertę o nowe edycje dysków zewnętrznych eGo firmy Iomega, producenta masowych systemów storage. Dyski o pojemności do 2 TB, zarówno przenośne, jak i biurkowe, dostępne są w wersjach dla PC i Maków. Wszystkie urządzenia wyposażone są w oprogramowanie ochronne Iomega.

W zeszłym roku u partnerów iSource pojawiły się dyski eGo Portable Hard Drive o pojemności do 500GB. Teraz linię uzupełniają niewielkie dyski o pojemności 1TB, nowe superszybkie dyski przenośne i biurkowe z interfejsem USB 3.0 oraz dyski o pojemności do 2 TB z interfejsem FireWire 800 dla Mac w wersji przenośnej i biurkowej. Nowe edycje to coś zarówno dla użytkowników domowych, jak i profesjonalistów, którzy wymagają szybkich, bezawaryjnych dysków biurkowych oraz wyjątkowo odpornych dysków przenośnych.

Nowy, szaroczarny dysk  eGo Portable 500 GB USB 3.0 charakteryzuje się 10-krotnie większym transferem od dysków USB 2.0. Dysk o pojemności 500 GB współpracuje z oryginalnymi interfejsami USB 3.0, w które wyposażone są nowe komputery, przy czym jest wstecznie zgodny interfejsem USB 2.0 (za pomocą karty adapterów USB 3.0, które można podłączać do starszych komputerów z gniazdami USB 2.0 o prędkości transferu do 5 GB/s.)

Z kolei dysk Compact Edition USB 2.0 został wyposażony w mniejszą od poprzedników obudowę, co czyni go jednym z najmniejszych dysków formatu 2,5 cala na rynku. Dyski o pojemnościach 320 GB, 500 GB i 1 TB dostępne są w wytrzymałych obudowach w kolorach czerwonym, granatowym i srebrnym.

Pomyślano  również o użytkownikach komputerów Mac. Jeden z modeli specjalnie dla nich to BlackBelt Mac Edition o pojemnośći 1 TB z dwoma złączami: FireWire 800 i USB 2.0. Inny, to dysk Helium, idealny dla właścicieli MacBooków oraz Triple Interface, z interfejsami FireWire 800, FireWire 400 i USB 2.0.  Dyski eGo Helium i Triple Interface są sformatowane w trybie HFS+.

Nową edycją dysków reprezentują również dwa dyski biurkowe eGo dla użytkowników potrzebujących dużej przestrzeni dyskowej, bogactwa interfejsów i ceniących stylowy design. Energooszczędny eGo Desktop Hard Drive USB 3.0 w kolorze szaro-czarnym i pojemnościach 1 TB i 2 TB oferuje superszybki interfejs USB 3.0 ułatwiający transfer dużych plików wideo i multimediów. Iomega oferuje też nowy dysk formatu 3,5 cala w srebrnej obudowie dla użytkowników iMaków: Mac Edition Desktop Hard Drive z dwoma portami FireWire 800, jednym portem USB 2.0 port i trzeba przewodami: przewodem USB 2.0, FireWire 800 i  FireWire 400 to 800.  Dyski eGo Mac Edition, sformatowane w trybie HFS+, dostępne są w pojemnościach 1TB i 2TB.

Ceny produktów dostępne są na stronie www.isource.pl.

Oferta nowych edycji eGo jest kompletna. Każdy dysk sprzedawany jest wraz z zestawem programów do archiwizacji i ochrony antywirusowej, chroniących zarówno dane, jak i komputery, z których korzystają użytkownicy. Wszystkie dyski eGo korzystają z technologii Drop Guard, która pozwala przetrwać upadek z wysokości 130 cm, co jest wartością o 40% wyższą od średniej. Edycja BlackBelt posiada najwyższe parametry wytrzymałości, dzięki technologii Iomega Drop Guard Xtreme, która pomaga chronić przed utratą danych w razie upuszczenia z wysokości do ponad 2 m, co jest wartością dwukrotnie większą od średniej na rynku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu