„HP LaserJet Pays You Back” – HP podkreśla korzyści, jakie przynoszą drukarki LaserJet małym i średnim firmom

Firma HP poinformowała o rozpoczęciu globalnej kampanii marketingowej „HP LaserJet Pays You Back”, która pokazuje, w jaki sposób zwracają się poniesione inwestycje na urządzenia wielofunkcyjne (MFP) HP Color LaserJet oraz w kolorowe wydruki w biurze.

Kampania „HP LaserJet Pays You Back” to propozycja, która zmienia zasady gry i ilustruje zwrot z inwestycji w urządzenia wielofunkcyjne HP Color LaserJet: z czasem koszty drukarki zwracają się poprzez oszczędności na energii, papierze i tonerze(1).

Skłaniająca do przemyśleń, w pełni zintegrowana kampania komunikacyjna łączy media społecznościowe, liderów opinii nowych mediów oraz partnerstwo strategiczne, m.in. z LinkedIn i International Data Group (IDG). Celem współpracy jest zaangażowanie małych i średnich przedsiębiorstw oraz decydentów IT i uświadomienie przedsiębiorcom z regionu EMEA wartości urządzeń HP LaserJet jako inwestycji biznesowej.

Niepozorni bohaterowie biznesowego zwrotu z inwestycji

Kampania będzie realizowana przez całe lato, podkreślając mierzalny wkład wielu aspektów codziennego życia biznesowego, które mogą generować rzeczywistą wartość. W całym regionie zainicjowane zostaną dyskusje i debaty poświęcone temu, czy, jak i w jakim stopniu np. poranna kawa, wyjście na siłownię, atrakcyjne środowisko pracy czy drink po pracy (ze współpracownikami lub bez nich!) przyczyniają się do produktywności firmy.

Jak wyjaśnił Luis Casado, Marketing Director, HP LaserJet and Enterprise Solutions (LES) GTMU Imaging & Printing Group Europe, Middle East & Africa, celem kampanii jest nowe spojrzenie na produkty i praktyki uważane zwyczajowo za koszty.

„Wiele z tych codziennych czynności w miejscu pracy uważa się jedynie za wydatek, w rzeczywistości mają one pozytywny i mierzalny wkład w działalność firmy. W rezultacie można uznać je za „cichych bohaterów” produktywności biurowej, reprezentujących świeże spojrzenie na to, jak możemy traktować strategiczne inwestycje w technologię, personel i codzienne koszty”, powiedział Casado.

„W podobny sposób drukarki HP LaserJet odpłacają się firmom od ponad 25 lat, zwiększając efektywność kampanii marketingowych, zmniejszając zużycie papieru i materiałów eksploatacyjnych, konsolidując urządzenia i pobierając mniej energii niż konkurencyjne produkty”, dodal Casado.

„Letnia kampania HP LaserJet pokazuje, dlaczego raz zakupione drukarki HP LaserJet stanowią inwestycję, która spłaca się po wielokroć”.

Najważniejszy element kampanii

  • Współpraca z IDG i przeprowadzenie sondażu wśród małych firm z regionu EMEA, będzie próbą zidentyfikowania, zmierzenia oraz wykorzystania praktyk i usług doświadczanych każdego dnia, które w rzeczywistości przynoszą korzyści firmom

Innowacje HP, które nieustannie przynoszą korzyści

Tej wiosny firma HP wprowadziła do sprzedaży trzy nowe serie drukarek, które przynoszą firmom długofalowe korzyści, oszczędzając czas, energię i papier. Są to drukarki HP LaserJet Pro P1100, urządzenia wielofunkcyjne (MFP) HP LaserJet Pro M1130/M1210 oraz drukarki HP LaserJet Pro P1566/P1606dn.

Wszystkie trzy serie drukarek oferują funkcję HP Smart Install. Technologia „plug and work” oszczędza czas użytkownika, umożliwiając rozpoczęcie drukowania w ciągu zaledwie dwóch minut, poprzez proste podłączenie drukarki do netbooka, notebooka lub komputera stacjonarnego za pomocą kabla USB — płyta CD już nie jest wymagana.

Drukarki z serii HP LaserJet Pro P1100 — jedne z najbardziej energooszczędnych drukarek laserowych na świecie — dzięki technologii HP Auto-On/Auto-Off mogą zaoszczędzić do 72 procent kosztów energii w porównaniu z poprzednim modelem. W drukarkach używane są także oryginalne wkłady HP LaserJet z energooszczędnym tonerem, zmniejszając zużycie energii nawet o 35 procent na każdą stronę w porównaniu ze starszymi produktami.

Wszystkie trzy serie drukarek są również wyposażone w technologię Instant-on, która pomaga firmom uzyskać nawet 50-procentową oszczędność energii.

Model HP LaserJet P1606dn oferuje niezawodny druk dupleksowy, który oszczędza pieniądze i miejsce, pozwalając użytkownikom drukować po obu stronach arkusza, co może zmniejszyć zużycie papieru nawet o 50 procent.

źródło/autor: Edelman

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu