Wysokie notowania Grupy Black Red White w ogólnopolskich rankingach

Black Red White – największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz – uzyskała wysokie notowania w regionalnych i ogólnopolskich rankingach: Złota Setka Lubelszczyzny oraz 100 najcenniejszych firm w Polsce. To kolejne – po Diamentach Forbes’a, Liście 500 Największych Firm Rzeczpospolitej oraz zestawieniu 500 Największych Polskich Firm Polityki – znaczące wyróżnienia zdobyte przez Grupę Black Red White.

Spółka Black Red White uplasowała się na 3. pozycji w rankingu Złota Setka Największych Firm Lubelszczyzny. XIV edycję konkursu zorganizowała redakcja „Dziennika Wschodniego” przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa lubelskiego. Grupa Black Red White zajęła także 3. miejsce wśród firm osiągających najwyższy zysk brutto oraz w kategorii dużych spółek zatrudniających powyżej 250 osób.

W konkursie wyróżnione zostały firmy o silnej pozycji rynkowej. Założeniem pomysłodawców zestawienia jest promowanie najaktywniejszych firm Lubelszczyzny. Poza wytypowaniem 100 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w regionie, organizatorzy tworzą również podrankingi wskazujące najlepszych pracodawców oraz najbardziej zyskowne i rentowne firmy Lubelszczyzny.

Grupa Black Red White znalazła się także w gronie 100 najcenniejszych firm w Polsce – liście sporządzonej przez tygodnik Newsweek. W zestawieniu uwzględniono spółki wyróżniające się wielkością przychodów. Firma została w 2009 roku wyceniona na 1,61 mld zł i znalazła się w zestawieniu jako jedyny reprezentant branży meblarskiej.

„Wysokie pozycje Grupy Black Red White w prestiżowych ogólnopolskich zestawieniach i rankingach są bez wątpienia powodem do dumy. Szczególnie cieszą wysokie lokaty zdobywane w regionalnych zestawieniach. Jesteśmy firmą silnie związaną z Lubelszczyzną, a ranking Dziennika Wschodniego to doskonała możliwość zaprezentowania osiągnięć Black Red White w zakresie prowadzonych inwestycji.” – powiedział Stanisław Bosak, prezes zarządu BLACK RED WHITE SA.

Znaczącą pozycję Black Red White podkreślają również wysokie lokaty, które Grupa osiągnęła w I połowie 2010 roku w ogólnopolskich zestawieniach:

  • 500 Największych Polskich Firm Przemysłu, Handlu i Usług tygodnika Polityka
  • Lista 500 Największych Firm Rzeczpospolitej.

Black Red White znalazła się również w prestiżowym gronie Wizytówek Polski 2010 jako marka szczególnie ceniona i polecana przez Polaków. Ponadto, spółka Meble Black Red White należąca do Grupy uplasowała się na 3. pozycji wśród firm o przychodach powyżej 250 mln zł w zestawieniu Diamenty Forbes’a.

Firma zdobywa również liczne wyróżnienia w konkursach i rankingach branżowych. W 2010 roku Black Red White została dwukrotnie wyróżniona w konkursie Produkt Roku 2010 organizowanym przez magazyn Meble Plus. W kategorii kuchnia nagrodę otrzymała linia 38th ELYSEE AVENUE w kolorze ‘zieleń oliwkowa połysk’, natomiast w kategorii mebel mieszkaniowy – system modułowy MATEO. Ponadto, firma zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Diament Meblarstwa 2010” w kategorii „zestaw mebli kuchennych”, również za kolekcję 38th ELYSEE AVENUE.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu